Курси НБУ $ 41.78 € 48.84
БУДІВНИЦТВО НОВОВОЛИНСЬКОЇ ШАХТИ № 10 — СТРАТЕГІЧНЕ ЗАВДАННЯ ВЛАДИ

Волинь-нова

БУДІВНИЦТВО НОВОВОЛИНСЬКОЇ ШАХТИ № 10 — СТРАТЕГІЧНЕ ЗАВДАННЯ ВЛАДИ

Про це заявив Президент України Віктор Янукович у ході підсумкової прес-конференції...

Про це заявив Президент України Віктор Янукович у ході підсумкової прес-конференції...

«Я ОБОВ’ЯЗКОВО ПРИЇДУ НА ВОЛИНЬ НА ВІДКРИТТЯ НОВОЇ ШАХТИ»
Віктор Янукович у п’ятницю, 1 березня, провів підсумкову прес-конференцію для представників центральних, регіональних та іноземних засобів масової інформації. Журналісти поставили главі держави 17 запитань — 5 від представників регіональних, 6 від центральних та 6 від іноземних ЗМІ.
Волинський журналіст, редактор нововолинського тижневика «Наше місто» Ігор Лісовий поцікавився перспективою шахти №10 «Нововолинська», будівництво якої триває не один рік.
Віктор Янукович, перш за все, акцентував на тому, що Україна надзвичайно зацікавлена у збільшенні обсягів видобування вугілля і у створенні нових робочих місць. З огляду на це, завершення будівництва шахти № 10 — стратегічне державне завдання. «Як мені відомо, перша черга шахти видаватиме на-гора 900-1000 тонн вугілля щодня. Це буде величезний внесок, адже ми поступово нарощували вуглевидобування. Минулоріч в Україні видобуто 89 млн тонн», — наголосив глава держави.
Президент України повідомив, що для стабілізації енергетичного балансу держави необхідно щорічно 100-105 млн тонн вугілля. І у цьому аспекті шахта «Нововолинська» може стати однією з рушійних для підняття економіки і зміцнення енергетичного потенціалу. «Я обов’язково приїду на відкриття нової шахти», — запевнив Президент України Віктор Янукович на закінчення своєї відповіді.

МОДЕРНІЗАЦІЯ — ЦЕ СПІЛЬНА СПРАВА ВСІЄЇ КРАЇНИ
Реалізація реформ в Україні буде активно продовжуватися. «Нам треба йти цим шляхом. Реформи не здійснюються за рік, за два, за три — треба постійно рухатися вперед, шукати інновації. Динамічний розвиток економіки можливий тільки тоді, коли ми будемо прискорено оновлювати країну, вкладати кошти», — наголосив Віктор Янукович. «Ми багато часу втратили, майже 20 років не займалися реформами. Чому цього не робили? Тому що була складна політична ситуація. То не підтримував зміни парламент, то уряд був «не такий», то незручно було, тому що вибори чергувалися — одні закінчувалися, інші починалися. І всі ці «незручності» призвели до того, що ми опинилися в дуже-дуже складній ситуації, — сказав Президент. — Це були роки, які переконали нас у тому, що якщо нічого не будемо робити, не витримаємо конкуренції у світі». Модернізація, підкреслив Віктор Янукович, це спільна справа усієї країни. «Я радію з того, що ми рухаємося вперед. Працювати треба багато. Я налаштований на таку працю. Важку, цілодобову. І я веду за собою тих людей, хто хоче йти цим шляхом».

УКРАЇНА ПРАГНЕ ВИРОБИТИ ЕФЕКТИВНІ МЕХАНІЗМИ СПІВПРАЦІ З ЄС ТА РОСІЄЮ
Глава держави підкреслив, що інтеграція України до ЄС пов’язана із проведенням реформ у нашій державі. «Є реформи, які нам треба значно прискорити… Вони спрямовані на підняття рівня життя людей, розвиток демократизації України, розширення прав, свобод громадян», — сказав Віктор Янукович. Він зазначив, що перед Україною стоїть завдання завершити виконання першого етапу Плану дій з лібералізації візового режиму з країнами Євросоюзу. Вирішення цього питання затрималося через те, що не працювала Верховна Рада. Президент також наголосив, що Україна не буде «нехтувати співпрацею» з Митним союзом, і сьогодні тривають переговори щодо форми співробітництва нашої держави з цією організацією. За словами Віктора Януковича, товарообіг між Україною та Митним союзом за минулий рік становив 63 млрд доларів, з Європейським Союзом — близько 50 млрд доларів. Україна не хоче втрачати ринки країн Митного союзу, «щоб до нас не застосовувалися дискримінаційні заходи» з боку цієї організації. «Це дуже важливо — це наші стратегічні партнери. І як із ними будувати відносини — над цим працюємо вже багато часу. Ця робота не зупинялася», — сказав він, повідомивши, що найближчим часом планує відвідати Росію. «Ми зобов’язані це робити, тому що там — наші національні інтереси», — наголосив Президент.

ЦІНА НА ГАЗ ВПЛИВАЄ НА РОЗВИТОК ВІТЧИЗНЯНОЇ ЕКОНОМІКИ
Глава держави назвав ціну на російське блакитне паливо для України несправедливою та нагадав, що газова угода, підписана у 2009 році, щорічно приносить нашій державі близько 6 мільярдів збитків. «Ці кошти можна було б використати на розвиток або на заробітні плати вчителям, лікарям, пенсіонерам. Сьогодні вони йдуть за контрактом Росії». Висока ціна на газ також впливає на собівартість продукції, яку випускають вітчизняні підприємства. «Якби не ця проблема, ми б мали ресурс, за допомогою якого могли б вирішувати ті проблеми, які в нас є, про які ми сьогодні говоримо — і в медицині, і в житлово-комунальному господарстві», — додав Віктор Янукович. Саме тому, зазначив Президент, Україна пішла шляхом скорочення споживання російського газу, зменшення його використання у промисловості, диверсифікації джерел постачання цього палива та збільшення видобутку власного газу. Говорячи про диверсифікацію джерел постачання газу до нашої держави, Віктор Янукович додав, що Україна не лише купує його в Європі та на спотовому ринку, а й розглядає можливості участі у проектах із будівництва газових терміналів, газопроводів. «Немає жодного газопроводу, який би сьогодні обговорювався чи проектувався, де ми б не намагалися знайти своє місце. Ми шукаємо такі можливості», — наголосив він. Разом із тим Президент підкреслив, що Україна не вимагає для себе особливої ціни. Єдина умова — об’єктивна ринкова ціна. «Ми не хочемо сьогодні говорити про преференції. Ми хочемо мати рівні можливості щодо ціни на газ. Ми сьогодні страждаємо від того, що Україна має таку дискримінаційну ціну, яка впливає на конкурентоспроможність нашого товаровиробника».
За матеріалами прес-служби Президента України.
Telegram Channel