Курси НБУ $ 41.78 € 48.84
ВОЛИНЯНИ ДОДАТКОВО ОТРИМАЛИ 25 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

Волинь-нова

ВОЛИНЯНИ ДОДАТКОВО ОТРИМАЛИ 25 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

На думку голови обласної ради Володимира Войтовича (на фото), це головний результат роботи 18-ї сесії...

На думку голови обласної ради Володимира Войтовича (на фото), це головний результат роботи 18-ї сесії.

Сергій НАУМУК

На початку другого пленарного засідання облради депутати повернулися до програм протидії тероризму та підтримки ЗМІ, які не отримали схвалення більшості минулої п’ятниці. Дискусії розгорнулися й цього разу. Але нині таки вдалося знайти консенсус щодо необхідності підтримки програми протидії тероризму. Довше дискутували щодо наступної програми: опозиційні депутати вважали, що виділяти кошти з обласного бюджету, аби податкова агітувала платити податки, — завелика розкіш. Проте це питання більшості таки вдалося протиснути, хоча сума з початкових 190 тисяч гривень зменшилася до 50 тисяч.
Особливо довго депутати сперечалися навколо власних звітів. Лунала пропозиція виділяти депутатам для цього кошти. Проте вона не набрала достатньої кількості голосів.
Знову схрестили списи навколо надання надр у користування київському ТОВ «Зелена Енергія В», якому цього разу таки дозволили геологічне вивчення п’яти родовищ у Любешівському районі.
Під час обговорення змін до регламенту обласної ради Володимир Навроцький («Наша Україна») знову порушив проблему голосування чужими картками. Пізніше на прес–конференції голова обласної ради Володимир Войтович зазначив:
— Таких випадків стає все менше. Це не масове явище. Я не проти, щоб у регламенті була жорстка норма щодо голосування чужими картками, щоб я міг нею скористатися.
Найбільше депутати сперечалися про те, наскільки збільшити час для оголошення запитів та запитань. Але жодна з пропозицій (збільшити час запитів із 30 до 45 хвилин або до 1 години) не знайшла підтримки. У результаті депутати перенесли розгляд питання на одну з наступних сесій.
Наприкінці засідання Василь Столяр («Фронт змін») заявив, що блокуватиме наступну сесію, якщо голова обласної ради не втрутиться у ситуацію, що склалася навколо відносин його підприємств із податковою. На прес–конференції Володимир Войтович з цього приводу зауважив, що керується колегіальними рішеннями депутатів, і якщо посадова особа проситиме в правоохоронних органів за когось із бізнесменів, то це вже буде корупція.

ІЗ ПРЕС–КОНФЕРЕНЦІЇ ВОЛОДИМИРА ВОЙТОВИЧА:
З цим складом депутатів можна працювати тільки так: чути кожного, зважати на його точку зору, бачити за кожним депутатом його фракцію і приходити до консенсусу. Якби ми не розуміли протилежні точки зору, не давали всім висловитися, то мали б ситуацію, подібну до парламентської. Вважаю, що я та мої заступники обрали оптимальний стиль роботи у цьому складі облради. Протягом обох засідань не було серйозних зауважень щодо роботи ради.
Сесія знакова тим, що прийняли зміни до бюджету. Їх очікували в районах. Депутати розподілили 25,2 мільйона гривень вільних залишків. Особливих дискусій не було, бо зміни відпрацювали, хоча окремі депутати невдоволені тим, що їхні пропозиції не завжди враховують у бюджетних рішеннях. Ми цього не уникнемо. Якби у нас було не 25 мільйонів гривень, а 250, то й тоді всі пропозиції не були б враховані. Мені теж іноді хотілося б профінансувати якийсь об’єкт на своєму окрузі. Але за нами — вся область. Ми повинні думати про найгостріші проблеми, найзлободенніші питання.
Telegram Channel