Представник Європейського суду з прав людини, директор загальних служб ЄСПЛ Родерік Лідделл, відповідаючи на запитання, чи можна вважати арешт Юлії Тимошенко політично вмотивованим, сказав: «Суд не прийшов до такого висновку...
Представник Європейського суду з прав людини, директор загальних служб ЄСПЛ Родерік Лідделл, відповідаючи на запитання, чи можна вважати арешт Юлії Тимошенко політично вмотивованим, сказав: «Суд не прийшов до такого висновку.
Суд зробив висновок про те, що затримання не відповідало підставам, закладеним у Конвенції… Головна причина для взяття під варту, яка була встановлена, полягала в неповазі до судді, а це — не причина, по якій Конвенцією визначено підстави для взяття під варту». Водночас представник Тимошенко у першій скарзі до Європейського суду з прав людини Валентина Теличенко наполягає на тому, що суд таки визнав Юлію Тимошенко політичним в’язнем. Вона вважає заяви про відсутність у рішенні Європейського суду з прав людини визнання політичних мотивів арешту екс–прем’єра Юлії Тимошенко є перекрученням або спекуляціями. «У разі встановлення порушення статті 18 Європейської Конвенції ЄСПЛ обов’язково встановлює, які саме незаконні мотиви мали місце. У рішенні щодо Тимошенко суд встановив, що суддя Кірєєв неповагу до суду вказав як причину арешту в той час, як справжню причину приховав, — заявила Теличенко. — Суд чітко пов’язав справи Тимошенко та Луценка як такі, в яких порушення статті 18 було з тих самих мотивів — політичних».