Курси НБУ $ 41.78 € 48.84

ГОЛОВНА ІНВЕСТИЦІЯ – В ЛЮДИНУ

Поліпшення якості трудових ресурсів, створення нових робочих місць, інтенсивний розвиток малого і середнього бізнесу, підвищення професійної компетентності сільських жителів – таких результатів очікуємо від економічних реформ у підприємницькій сфері...

Поліпшення якості трудових ресурсів, створення нових робочих місць, інтенсивний розвиток малого і середнього бізнесу, підвищення професійної компетентності сільських жителів – таких результатів очікуємо від економічних реформ у підприємницькій сфері, підготовці кадрів та працевлаштуванні волинян. Про це говорили учасники засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення, що відбулося минулого тижня за головування генерального директора ПАТ «SKF – Україна» Володимира Цибульського



Мар’яна ВЕРБІВСЬКА



Доповідачі — начальник управління інноваційно-інвестиційної та регуляторної політики облдержадміністрації Олена Щесюк, завідувач сектору професійно-технічної освіти управління освіти та науки Олександр Ткачук, начальник відділу розвитку аграрного ринку, харчової та переробної промисловості департаменту агропромислового розвитку Лариса Засуха — поінформували присутніх про основні напрямки економічних реформ у сфері підприємництва, усунення недоліків при формуванні держзамовлення на підготовку робітничих кадрів, можливості розширення професійних знань сільського населення.
Про важливість питань порядку денного свідчила дискусія, що виникала під час їх обговорення. Щоб дати «зелене світло» підприємництву, яке обрало понад 100 тисяч волинян, діє регіональна програма розвитку малого і середнього бізнесу, передбачено й кошти в обласному бюджеті. Дієвий інструмент впливу на цей сектор економіки — регуляторна політика, наслідком впровадження якої стало скорочення кількості перевірок та контролюючих органів.
Однак, на думку голови координаційного комітету сприяння зайнятості населення Володимира Цибульського, в Україні лише 14 відсотків ВВП припадає на малий і середній бізнес, тоді як у європейських країнах — більш як 50. Голова Федерації профспілок Волині Іван Карпомиз відзначив необхідність зменшення чисельності чиновників при отриманні підприємцями дозвільних документів.
— «Єдине вікно» має бути дійсно відчиненим, — зауважив він.
Заступник голови облдержадміністрації Сергій Ющак на це відповів, що держслужбовці повинні додержуватися букви закону, витримувати в цій процедурі терміни, передбачені вимогами законодавства.
— Обласна служба зайнятості запровадила бліц-навчання підприємців за галузевим принципом, — доповнила колег директор обласного центру зайнятості Раїса Кучмук. – Наслідком такої інформаційної підтримки стала легалізація робочих місць, підвищення розміру прозорої зарплати.
Обговорюючи підготовку робітничих кадрів, учасники засідання наголосили як на давніх проблемах, як–от застаріле обладнання, на якому навчаються студенти бага-тьох професійно-технічних закладів області, так і на нових, що з’явилися останнім часом. Передусім це відтік молоді за кордон, зокрема в сусідню Польщу, хоча працедавці області вже заявляють про гостру потребу в кваліфікованих робітничих кадрах. Тому Раїса Євгенівна запропонувала дослідити, скільки випускників волинських шкіл навчаються в інших країнах і за якими професіями.
— Найголовніша інвестиція — в людину, — наголосила керівник, аналізуючи проблему підвищення освітнього рівня сільського населення. – Щоб сільськогосподарський виробник був успішним, його продукція має бути конкурентоздатною, відповідати стандартам — не лише українським, але і європейським. Підвищувати свій освітній рівень селян спонукає проект служби зайнятості «Зимова агрошкола», завдяки якому протягом п’яти сезонів здобули нові знання 7,7 тисячі осіб.
Пропозиції учасників засідання відображено у рішеннях. Зокрема, особливо слушні ті з них, де йшлося про мінімізацію контактів структур, що перевіряють підприємців малого і середнього бізнесу та працедавців, визначення статусу родинних ферм, можливості пенсійного забезпечення тих, хто входить до них, а також популяризації легального працевлаштування та білої зарплати.
Telegram Channel