Курси НБУ $ 41.82 € 48.98
ВІКТОР ЯНУКОВИЧ: «Я ХОЧУ ЗБЕРЕГТИ ДЕРЖАВУ»*

Волинь-нова

ВІКТОР ЯНУКОВИЧ: «Я ХОЧУ ЗБЕРЕГТИ ДЕРЖАВУ»*

Президент України поспілкувався з відомим журналістом, публіцистом Віталієм Коротичем (на фото) про мирне врегулювання політичної ситуації в країні й наголосив, що ні одна сторона не повинна порушувати закон...

Президент України поспілкувався з відомим журналістом, публіцистом Віталієм Коротичем (на фото) про мирне врегулювання політичної ситуації в країні й наголосив, що ні одна сторона не повинна порушувати закон...

Володимир КЛИМЕНКО


«Мене штовхали і штовхають до різних способів врегулювання цієї ситуації. Але я не хочу воювати. Не хочу, щоб будь-які рішення приймалися таким радикальним шляхом. Я хочу зберегти державу», — сказав Віктор Янукович.
Він наголосив, що прагне відновити стабільний розвиток країни. «Це моя мета. І все, що сьогодні робимо, ми робимо заради того, щоб у країні настав мир».
За словами Президента, всім учасникам протистояння, які стоять по різні боки барикад, треба показати, що суспільство здатне зберегти Україну і мир у ній. «Я вдячний багатьом, хто сьогодні стримав свої емоції й уже почав думати прагматично, з холодним розумом, з холодною головою. Мені однаково боляче, коли страждають люди і з одного, і з другого боку». На переконання глави держави, цього не повинно бути, і сторони мають зробити все, аби утриматися від радикалізму.


ЦІНА БОРОТЬБИ ЗА ВЛАДУ НЕ ПОВИННА БУТИ ТАКОЮ ВИСОКОЮ
Наслідком боротьби за владу між політичними силами не мають бути людські життя. Віктор Янукович наголосив: «Не можна боротися за владу ціною погіршення життя людей чи, не дай Боже, ціною крові. Кожен політик повинен розуміти рівень відповідальності за свої слова, заклики до участі у протистояннях».
На переконання Президента, будь-який конфлікт можна врегулювати мирним шляхом. «Ми повинні завжди спиратися на те, що у людей є розум та мудрість. І ми повинні зробити все для того, щоб не допустити насильства та кровопролиття».

ПИТАННЯ ФЕДЕРАЛІЗАЦІЇ НЕ НА ЧАСІ
Коментуючи зауваження про те, що в українському суспільстві лунають заклики до федералізації держави, Віктор Янукович сказав: «Ця ідея давно блукає політичними коридорами, і в суспільстві триває дискусія. Нині не на часі це». Як приклад успішної моделі федеративного державного устрою Президент навів Німеччину. За словами Віктора Януковича, німці мають реальний, дієвий механізм справедливого розподілу державних коштів. «Будь-які доленосні питання в жодному разі не можна вирішувати на емоціях. Треба все зважити, — підкреслив Президент. — Нам треба берегти те, що є, і навчитися домовлятись. У всіх повинно вистачити терпеливості й відповідальності за майбутнє, за наших дітей».

АМНІСТІЯ МАЄ ВСТАНОВИТИ МИР У ДЕРЖАВІ
Метою оголошення амністії затриманих під час масових акцій в Україні є встановлення миру в державі. «Я не хочу, щоб це тривало. Врешті-решт, сьогодні про що люди найбільше думають? Про мир і про те, щоб розпочати нормальне життя», — наголосив Президент.
Він зазначив, що судова система, органи прокуратури, правоохоронні та слідчі органи працюють над тим, щоб виконувати Закон України «Про амністію» і що наступними кроками повинні стати дії, спрямовані на створення нових робочих місць, розвиток економіки, що дасть можливість підвищити соціальні стандарти, пенсії. «Це головне, що ми маємо робити. Я сподіваюся на оновлення стратегічних відносин із нашими партнерами, встановлення громадського миру і порядку в Україні та суспільний розвиток України», — сказав глава держави.

ПРАГНЕМО РІВНОПРАВНИХ ВІДНОСИН ІЗ СТРАТЕГІЧНИМИ ПАРТНЕРАМИ
Україна прагне будувати відносини зі своїми стратегічними партнерами на рівноправній, взаємовигідній основі. Віктор Янукович підкреслив, що дії влади завжди будуть спрямовані на захист інтересів країни та запобігання втручанню у її внутрішні справи. «Ми не хочемо бути підлеглими і не будемо. Ми завжди захищатимемо національні інтереси. І до вирішення будь-яких питань підходитимемо насамперед з цього погляду». На переконання Президента, така політика сприятиме утвердженню іміджу України у світі як суверенної, незалежної держави, надійного партнера.

УКРАЇНА МАЄ БУТИ НАДІЙНОЮ ДЛЯ ІНВЕСТОРІВ
Стабільна внутрішньополітична ситуація в країні, створення сприятливих умов для роботи бізнесу є запорукою притоку інвестиційних ресурсів. «Дуже важливо, щоб наша країна була надійним партнером для інвесторів, які згодні вкладати в неї», — сказав глава держави, зауваживши, що ці кошти стають основою для впровадження багатьох модернізаційних проектів у різних сферах життєдіяльності нашої держави, її оновлення.
Нині в країні триває реформування різних галузей із застосуванням більш виважених підходів. «Ми вже пішли шляхом пілотних проектів. Спочатку в регіонах дивимось, як працює та чи інша реформа, а потім поширюємо її на всю країну», — розповів Президент.

ОНОВЛЕННЯ ВІДНОСИН ЗІ СТРАТЕГІЧНИМИ ПАРТНЕРАМИ УКРАЇНИ
«Нині на порядку денному стратегічне питання оновлення стосунків з Європейським Союзом, з Росією, зі Сполученими Штатами Америки, з Китаєм», — сказав глава держави, наголосивши, що влада у своїх діях обстоює національні інтереси. «І нас не повинна влаштовувати роль України як допоміжної держави, як сировинного придатку, м’яко кажучи, як молодшого обслуговуючого персоналу».
Президент зауважив, що сьогодні тривають переговори з Європою, Росією та США щодо пошуку оновленого формату відносин.

ВІДСУТНІСТЬ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ УГОДИ ПРО АСОЦІАЦІЮ З ЄС СПРИЧИНИЛА ПРОТЕСТИ В КРАЇНІ
«Суспільство не поінформували своєчасно. Бракувало цієї роботи. Романтизм, більшою мірою емоції та мрії людей призвели до протесту», — сказав глава держави. Президент зауважив, що під час підготовки до підписання Угоди не було і парламентських слухань щодо цього питання. «Ми не зробили такої оцінки. А що ж буде тоді, коли підпишемо і почнемо виконувати Угоду? Робота в останні місяці була досить складною, але вона відкрила нам картину найближчого майбутнього в разі її підписання».
Підписання Угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі з Європейським Союзом створювало ризики для українських товаровиробників. «Коли ми торкнулися цього питання, побачили дуже вразливі сторони Угоди в галузі економіки». Насамперед постраждав би аграрний сектор. Для того щоб українські товаровиробники мали такі ж умови, як і європейські, зауважив глава держави, вони мали б отримувати дотацію близько 13—14 мільярдів євро щороку. Однак про такі дотації для українського АПК не йшлося, констатував Президент. Також Угода могла б завдати шкоди машинобудуванню, оскільки більшість продукції експортується до країн СНД. Крім того, за словами Віктора Януковича, військово–промисловий комплекс України теж зазнав би втрат.

«Я НАМАГАЮСЯ ПРАЦЮВАТИ НА ДОСЯГНЕННЯ РЕЗУЛЬТАТУ»
На посаді глави держави Віктор Янукович завжди прагнув досягти позитивних результатів. «Це були роки випробувань і для мене особисто, і для всієї команди, і для всього суспільства. Хочу сказати, що велике бажання було, є і буде — досягати тієї мети, яку я ставив перед собою, перед країною», — сказав Віктор Янукович.
Українці мають об’єднатися задля розвитку держави. «Ми повинні об’єднувати й об’єднуватися навколо цього. Це наше майбутнє. Якою буде країна — це залежить від нас», — підкреслив глава держави.
Говорячи про економічний та соціальний розвиток країни, Президент поділився, як він працює в цьому напрямку: «У нас є багато складових, які ведуть до успіху. І моя «формула» завжди складалася з того, що, по-перше, треба бути послідовним, по-друге, відповідальним, а по-третє, залучати на цьому шляху однодумців. І завжди прагнути до успіху».
Telegram Channel