Під час бурхливих громадських слухань у Нововолинську вирішували, як залучати кошти громадян у розвиток його інфраструктури...
Під час бурхливих громадських слухань у Нововолинську вирішували, як залучати кошти громадян у розвиток його інфраструктури.
Алла ЛІСОВА
Торік на одній із сесій міської ради теж обговорювали це питання. Тоді, зокрема, йшлося про те, які суми доведеться відраховувати бізнесменам у міську казну, якщо будуть розбудовувати своє підприємство. Депутатам пропонували скористатися досвідом сусіднього Володимира–Волинського, де сума коштів, які вносять замовники будівництва на розвиток інженерно–транспортної та соціальної інфраструктури, не перевищує встановленого законодавством граничного розміру пайової участі та визначається у відсотках від загальної кошторисної вартості спорудження об’єкта. Однак частина нововолинських міських обранців–підприємців не пристали на це і наполягали встановити плату лише від загальної площі новобудови. Тому й ухвалили рішення «Про затвердження порядку залучення коштів пайової участі в розвиток інфраструктури м. Нововолинська», яке опротестував Антимонопольний комітет. Як з’ясувалося, воно суперечить Закону «Про регулювання містобудівної діяльності», бо встановлені в рішенні міськради норми відрахувань коштів, що мали б надійти у місцевий бюджет, зменшені на користь суб’єктів підприємницької діяльності. Як поінформувала начальник фінансового управління міськвиконкому Галина Бурочук, 40,2 тисячі гривень, отримані від забудовників згідно з 17–ма укладеними договорами, — надто мало для Нововолинська. У Володимирі–Волинському, підкреслила вона, надходження значно більші. Депутати міської ради ухвалили своє рішення в інтересах громади. Вони вивчали пропозиції підприємців, які добре знають суть справи і, щоб далі розвивати бізнес, розраховують на підтримку влади. Саме цю думку представники ділового Нововолинська відстоювали на громадських слуханнях. Вони переконували учасників зібрання, що влада повинна підтримувати бізнес, бо підприємці створюють робочі місця, дбають про розвиток міста. Тому, можливо, потрібно ініціювати зміни до закону, який нині не сприяє розвитку економіки. З цього приводу запропонували направити звернення до Верховної Ради. Однак секретар міської ради Володимир Рожелюк наголосив, що закон треба виконувати і зміни до рішення обранців необхідно внести. Щоб їх обґрунтувати, створили робочу групу, яку очолив начальник відділу містобудування та архітектури міськвиконкому Михайло Вісьтак. Остаточний варіант спільного рішення через десять днів депутати обговорять на сесії міської ради, що відбудеться найближчим часом.