Курси НБУ $ 41.30 € 44.49
ХРАМ КНИГИ СКЛИКАЄ ДРУЗІВ

Волинь-нова

ХРАМ КНИГИ СКЛИКАЄ ДРУЗІВ

10 червня виповнилося 75 років від дня створення Волинської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки...

10 червня виповнилося 75 років від дня створення Волинської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки...

Валентина ШТИНЬКО



Урочистості з цієї нагоди відбулися напередодні. І навіть постійні відвідувачі книгозбірні були приємно подивовані виставкою творчих робіт працівників бібліотеки, які вміють і вишивати, і ткати, і виготовляти прикраси, іграшки та ще багато чого, що споконвіку було притаманне українській жінці, адже трудяться тут за мізерні зарплати переважно жінки. А чого варта можливість узяти до рук, погортати найстаріші видання, заради такої нагоди підняті із фондів і презентовані на спеціальній виставці! Хто б міг подумати: одна з найстаріших волинських краєзнавчих книг, яка дійшла до наших днів, – «Изображение насилия, жестоко обращенного на слабую невинность», видання 1789 року Феодосія Бродовського, «архипресвітера грецького уніатського капітула Луцького». Примха долі чи й справді наприкінці XVIII століття ця тема була для наших краян такою актуальною? А по сусідству – ще древніша книга – видання Києво-Печерської лаври 1762 року «Последование на день Святой Пасхи и на всю святую седмицу». Це найстаріша у фондах бібліотеки книга, яка свого часу була вилучена на митниці при спробі вивезти раритет за межі України.
У цьому книжковому вже й не морі, а таки океані – фонд бібліотеки нині нараховує понад 673,1 тисячі примірників, у тому числі 2,7 тисячі рідкісних, особливо цінних, – кожен може знайти для себе щось особливо цікаве, відкрити ще не звідані острови духовності.
Про це й говорили під час урочистостей численні гості, серед яких були представники обласної та міської влади, культури, освіти, юриспруденції, інших бібліотек. Високо оцінили співпрацю із головною книгозбірнею області директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк, голова обласного товариства краєзнавців Геннадій Бондаренко, директор обласної філармонії Сергій Єфіменко, народна артистка України Людмила Приходько, скульптор Ірина Дацюк і багато інших. Закономірно, що найчисленніше на святі була представлена обласна організація Національної спілки письменників України, адже це не тільки найкреативніші читачі бібліотеки, а й ті люди, які постійно своєю працею поповнюють її фонди, беруть найактивнішу участь у презентаціях, культурницьких акціях. Серед тих, хто привітав бібліотеку з ювілеєм, були письменники Іван Корсак, Василь Гей, Надія Гуменюк, Ніна Горик, Володимир Лис, Клава Корецька, Андрій Бондарчук, Ната Гранич, Ігор Ольшевський, до речі, автор слів гімну бібліотеки, яким і відкрилося дійство.
Як і годиться у таких випадках, чимало працівників бібліотеки були відзначені почесними грамотами, подяками Міністерства культури України, серед них і директор Людмила Стасюк.
Людмила Антонівна у своєму виступі знайшла теплі слова вдячності для кожного працівника, розповіла про здобутки колективу. А вони безсумнівні.     Сьогодні у бібліотеку приходять не лише за книгою. Ще у 2001 році колектив здобув грант Посольства США в Україні на організацію Інтернет-центру. Його відкриття поклало початок активним інноваційним процесам. Реалізовано ряд успішних проектів, зокрема, створено за сприяння МФ «Відродження» регіональний інформаційний портал, відкрито центр європейської інформації, реалізовано в області програму «Бібліоміст», запрацював тренінговий центр. Як результат – організація центрів надання нових послуг із використанням вільного доступу до інтернету у 85 бібліотеках Волині. Книгозбірня активно співпрацює із ТО «Фундація розвитку громад», надає послуги дистанційний пункт безоплатної правової допомоги, заснований обласною організацією Спілки юристів України. Щосереди діє юридична приймальня Головного управління юстиції у Волинській області.
З 2006 року в структурі бібліотеки працює інформаційний центр «Вікно в Америку», який і надалі підтримує Посольство США в Україні.
Ведучі дійства – бібліотекарі Іванна Волох та Марія Сидорова – перегорнули найцікавіші сторінки історії книгозбірні, згадали добрим словом попередніх її очільників, розповіли про бібліотечні династії.
Тут раді кожному відвідувачеві, тут уміють самовіддано працювати й цікаво відпочивати. І коли хтось із гостей назвав цих жінок невтомними книжковими “пчілками”, то це свята правда, і не лише тому, що 27 лютого 1991 року бібліотеці було присвоєно ім’я Олени Пчілки, матері славетного сімейства Косачів і незабутньої Лесі Українки.
Хтось із великих сказав: мій дім там, де моя бібліотека. Відрадно, що не одне покоління волинян має всі підстави назвати обласну наукову бібліотеку ім. Олени Пчілки своєю. З ювілеєм тебе, бібліотеко! n

На фото: У начальника управління культури облдержадміністрації Валерія Дмитрука знайшлося багато теплих слів і для колективу бібліотеки, і для її директора Людмили Стасюк.
Telegram Channel