Курси НБУ $ 41.50 € 46.45
І ТАКЕ БУВАЄ: останній політ «крилатого рибалки»

Волинь-нова

І ТАКЕ БУВАЄ: останній політ «крилатого рибалки»

Рівненський орнітолог Василь Ільчук знайшов і похоронив рештки рідкісної птахи — скопи...

Рівненський орнітолог Василь Ільчук знайшов і похоронив рештки рідкісної птахи — скопи... Як з’ясувалося, вона загинула на території Володимир–Волинського району під час перельоту на зимівлю з Фінляндії до південно–західного узбережжя Африки. Її місцезнаходження вказав сигнал із GPS–навігатора, який був прикріплений до неї.
Скопу звали Хелена, їй було всього 2 роки. Цей політ для неї став фатальним. Пролетівши трохи більше тисячі кілометрів, птаха загинула в Україні. Усе, що від неї залишилось наразі, — дві лапи з інформаційними кільцями.
Цей хижак із родини яструбових харчується рибою (на фото). Тож, здобуваючи їжу, скопа потрапила у сітку, борсаючись, зламала крило. І на неї накинувся собака. Так рідкісна птаха і загинула.
Із проханням віднайти її до українських орнітологів звернулися колеги з Фінляндії. Натрапити на слід Хелени вдалося за допомогою супутникового передавача, говорить Василь Ільчук: «GPS–передавач на сонячній батареї. Він тримався так, як рюкзачок на спині птаха. Сонце заряджає — і він постійно в роботі. Тут написано Пертіс Аврора — це науковий працівник зі столиці Фінляндії — Хельсінкі».
Цей пристрій посольство Фінляндії попросило повернути їхнім науковцям, каже Василь Ільчук, доставку пообіцяли оплатити. Коли рівненський орнітолог поцікавився, скільки ж коштує така спостережна система, то зі здивуванням довідався: кілька тисяч доларів США. З орнітологом спілкувався Валентин Ставський.
Telegram Channel