ВИБОРИ НА НИЗАХ ЗА ПАРТСПИСКАМИ ПЕРЕДЧАСНІ - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.32 € 32.11

ВИБОРИ НА НИЗАХ ЗА ПАРТСПИСКАМИ ПЕРЕДЧАСНІ

Українська асоціація місцевих та регіональних влад, до складу якої входять ради різних рівнів, нараховує більш як тисячу членів (серед них 55 — з Волині)...

Українська асоціація місцевих та регіональних влад, до складу якої входять ради різних рівнів, нараховує більш як тисячу членів (серед них 55 — з Волині). Про основні напрямки її діяльності та завдання рад області у вирішенні питань, якими відають територіальні громади, йшлося на засіданні координаційної ради. За словами голови облради Василя Дмитрука, серед завдань цієї асоціації — представлення інтересів дійсних членів у центральних органах державної влади, захист їх прав, інтересів, утвердження і розбудова місцевого самоврядування у відповідності з Конституцією України, вивчення і поширення досвіду діяльності органів самоврядування в галузі економіки, права, науки, охорони навколишнього середовища, освіти, культури, техніки і спорту.
Нині основну увагу асоціація звертає на удосконалення державного бюджету, відстоювання інтересів органів місцевого самоврядування та спрощення процедури казначейського обслуговування місцевих бюджетів. Щоб лобіювати питання, що виникають при виконанні закону про місцеве самоврядування, голова облради запропонував створити регіональне представництво асоціації.
Василь Дмитрук, який є заступником голови правління Української асоціації місцевих та регіональних влад, повернувся з Києва, де брав участь у засіданні Ради конгресу місцевих і регіональних влад. Тож поінформував присутніх і про питання, які там обговорювалися. Особливу увагу, за словами голови облради, його колеги з інших регіонів України звертали на Закон про вибори до місцевих рад, який має вступити у силу в жовтні 2005 року. Вони зійшлися на думці, що він недосконалий. Закон суперечить Конституції України, звужує права позапартійних громадян і змушує їх вступати до політичних партій. Голова облради розділяє думку колег і вважає, що вибори до місцевих рад на основі партійних списків є передчасними. Тож асоціація, за словами Василя Дмитрука, домагатиметься від законодавців перегляду закону. На засіданні Ради конгресу розглядалися й питання, що стосуються Закону про держбюджет на 2004 рік. За останні роки у представників органів місцевого самоврядування виникають непорозуміння з податківцями. Останні намагаються визнати органи місцевого самоврядування суб’єктами господарювання, які повинні платити податок на додану вартість, а частину доходів, отриману ними, вилучити з бюджету. Тож асоціація вирішила звернутися до Верховної Ради з пропозицією внести зміни до Закону про держбюджет.
На координаційному засіданні велася мова й про виконання органами та посадовими особами місцевого самоврядування вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”. Про завдання органів самоврядування у сплаті податків філіями та відокремленими підрозділами підприємств, організацій, установ, розміщених на території місцевих рад, поінформував перший заступник голови ДПА в області Юрій Коваль. Розглянуто й ряд інших питань.
Євгенія СОМОВА.