Курси НБУ $ 41.77 € 48.84
«БУРШТИНОВА РЕСПУБЛІКА» ПІДНІМЕ ЕКОНОМІКУ ВОЛИНІ?

Волинь-нова

«БУРШТИНОВА РЕСПУБЛІКА» ПІДНІМЕ ЕКОНОМІКУ ВОЛИНІ?

Депутати облради віддали 20 тисяч гектарів для видобутку сонячного каменю комунальному підприємству «Волиньприродоресурс»...

Депутати облради віддали 20 тисяч гектарів для видобутку сонячного каменю комунальному підприємству «Волиньприродоресурс»

На п’ятій сесії Волинської обласної ради депутати працювали дуже активно, навіть без обіду, лише з однією 10–хвилинною перервою, яку попросила фракція Блоку Петра Порошенка для консультації. На засіданні ухвалили зміни до обласного бюджету, затвердили кілька важливих регіональних програм та, попри запеклі дискусії, таки дали згоду на розробку бурштину у Маневицькому районі

Кость ГАРБАРЧУК

«СКІЛЬКИ БУДЕТЕ ЗНУЩАТИСЯ НАД КОЛЕКТИВОМ?»

Ще за годину до початку пленарного засідання в зал прийшли викладачі двох професійно-технічних училищ Нововолинська з вимогами профінансувати їхні навчальні заклади. Нагадаємо, що в березні вже була подібна акція протесту й тоді депутати ухвалили рішення та виділили 6,8 мільйона гривень на професійно–технічні заклади.
Але розпочалася сесія з приємної події: нагородження Почесною грамотою обласної ради заслуженої артистки України Алли Опейди та вручення ордерів на квартири чотирьом лучанам.
Після оприлюднення запитів, які озвучили 26 депутатів, приступили до розгляду порядку денного. На пропозицію Людмили Кирди першим обговорювали питання фінансування Нововолинського вищого професійного училища. У своєму виступі директор цього закладу Валентина Приступа зазначила, що існує проблема не лише з виплатою зарплат та стипендій, а й із розрахунками за енергоносії. Вже кілька місяців вони позбавлені бюджетного фінансування. Керівник звернулася з проханням від колективу дати дозвіл на перереєстрацію закладу в Іваничівському районі. Адже хоча училище й зареєстроване у Нововолинську, міська влада відмовляється його фінансувати. До дискусії долучився представник прокуратури, який зазначив, що влада шахтарського міста порушує закон. Нікого не залишив байдужим емоційний виступ викладача ВПУ Євгена Кліндухова, який сказав, що досить знущатися з колективу, що нараховує 125 працівників і 552 студенти. За словами Ігоря Палиці, міський голова Нововолинська Віктор Сапожніков повинен прискорити перереєстрацію закладу. Тоді училище буде фінансуватися з обласного бюджету, але тільки з 1 вересня цього року. Голова обласної ради запевнив протестувальників, що до кінця наступного тижня викладачі отримають заборговану заробітну плату або матимуть нового виконувача обов’язків міського голови, проте так чи інакше кошти отримають.

РЕГІОНАЛЬНІ ПРОГРАМИ — ДЛЯ БЛАГА ЛЮДЕЙ
Із третьої спроби таки затвердили Регіональну програму підтримки демобілізованих учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей на 2016 рік, яку представила начальник департаменту соціального захисту облдержадміністрації Оксана Гобод. Без обговорення прийняли Програму матеріально–технічного забезпечення військових частин, проведення заходів територіальної оборони та мобілізаційної підготовки на 2016—2020 роки. До військового комісара Романа Кулика в депутатів не було жодного запитання чи зауваження.
У виконувача обов’язків керівника Національної поліції в області Петра Шпиги обранці громади цікавилися: яким чином будуть витрачатися кошти, передбачені у Програмі профілактики правопорушень на Волині. Дружно розкритикували Регіональну цільову програму сприяння розвитку громадянського суспільства у Волинській області, яка не була підтримана ще під час обговорення на засіданні профільної комісії. Тому цей проект відправили на доопрацювання.

ЗА БЮДЖЕТНІ КОШТИ ЗАПЕКЛО СПЕРЕЧАЛИСЯ
При розгляді питання про внесення змін до головного фінансового документа краю розпочалася тривала дискусія щодо пріоритетності фінансування тих чи інших об’єктів. Коли суперечка сягнула апогею й почали звучати взаємні звинувачення у фальшуванні рішень, на вимогу Володимира Бондаря оголосили перерву. А після перемовин таки дійшли згоди. Тоді голова облдержадміністрації Володимир Гунчик озвучив узгоджені позиції, й таким чином ухвалили рішення.
Попри прогнози, що так зване «бурштинове» питання не набере необхідної кількості голосів, обласна рада проголосувала за надання надр у користування нещодавно створеному комунальному підприємству «Волиньприродоресурс». Із юридичним обґрунтуванням незаконності такого рішення виступив перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Степанцов. Але йому заперечив Ігор Палиця, який пояснив, що рішення депутатів у перспективі дасть змогу наповнити обласний бюджет. Зроблено лише перший, поки що декларативний крок. Якщо держава нічого не робить для легалізації незаконного видобутку бурштину, то Волинська обласна рада буде першою у цьому питанні, яке планує взяти під свій контроль. «У рамках закону», — ще раз наголосив очільник найвищого представницького органу краю.
Врешті–решт обранці громади таки надали у користування 20 тисяч гектарів у Маневицькому районі для геологічного вивчення та дослідно–промислової розробки покладів бурштину. Таке рішення підтримали 38 депутатів.
Знову не вистачило голосів, щоб схвалити бюджетний регламент обласної ради. Депутати також не підтримали проекти рішень про надання мисливських угідь мисливському господарству «Звірівське» та Шацькому національному парку загальною площею понад 30 тисяч гектарів.

На фото: Цифри на табло дали зелене світло легальному видобутку янтарю.
Фото Костя ГАРБАРЧУКА.
Telegram Channel