Курси НБУ $ 38.42 € 41.72
«Краще бути згвалтованою, ніж українізованою»

Волинь-нова

«Краще бути згвалтованою, ніж українізованою»

Новий сюрприз від сільських акторів із Лобачівки Горохівського району: у День незалежності вони поставили на своїй сцені виставу «Мина Мазайло» за твором Миколи Куліша. Трагічна історія з комічними висновками – це і про українізацію 1920-1930-х років, і про сучасних «хохлів»

Олег КРИШТОФ


Прем’єра відбулася у День Незалежності на сцені місцевого Народного дому «Просвіта». Режисер постановки – народний артист України, провідний актор Київського національного академічного театру імені Франка, лауреат Шевченківської премії Петро Панчук. Готувались до прем’єри місяць. Це дуже мало, за словами режисера, але в селі й такий проміжок – надто велика розкіш.Це він свого часу згуртував навколо себе селян, щоб серйозно займатись театральним мистецтвом, хоч і аматорським.


Цього разу «метр» каже, що вистава – надто складна для сільських акторів, втім спонукає їх і глядачів до розвитку. Готувались до премєри місяць. Це дуже мало, за словами режисера, але в селі й такий проміжок – надто велика розкіш. Люди жертвували домашніми клопотами: недоєні корови, голодні свині далеко за північ чекали господарів, а для молоді репетиції взагалі тривали по 7-8 годин на день... Петро ПАНЧУК цього разу виступив у ролі режисера.


Але старання не були даремними: в переповненому залі – овації, актори – щасливі.


Пропонуємо вам відеофрагмент прем’єри (детальніший репортаж зі свята і міні-фільм про нього – найближчими днями).Фото і відео Олександр ПІЛЮК.


 


 

Telegram Channel