ВИЙШЛА КНИГА ПРО ГЕОРГІЯ ГОНГАДЗЕ - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.32 € 32.11

ВИЙШЛА КНИГА ПРО ГЕОРГІЯ ГОНГАДЗЕ

21 травня українському журналісту Георгію Гонгадзе виповнилося б 35 років...

21 травня українському журналісту Георгію Гонгадзе виповнилося б 35 років. 16 вересня 2000 року засновника інтернет-газети “Українська правда” викрали невідомі у центрі Києва. 2 листопада 2000 року його обезголовлений труп знайшли в лісі, неподалік містечка Таращі Київської області. Минуло чотири роки, а слідство щодо вбивства журналіста так і не завершено…
Незалежне розслідування вбивства Георгія Гонгадзе насмілився зробити англійський публіцист українського походження Ярослав Кошів. Результати він виклав у книзі “Обезголовлений. Убивство журналіста”, яку 20 травня презентував у Верховній Раді. У своєму вступному слові Кошів сказав, що найкращим подарунком для Георгія Гонгадзе у день його народження був би справедливий суд над Президентом Леонідом Кучмою, оголошення у парламенті про початок його імпічменту. Однак, заявив Кошів, нинішні реалії вказують на те, що до кінця свого президентського терміну Леонід Кучма не буде притягнутий до відповідальності. Ярослав Кошів також подякував УРП “Собор” за видання його книги та повідомив, що жодне видавництво в Україні за це не бралося.
У той же час лідер “Собору” Анатолій Матвієнко зауважив, що фракція БЮТ звернулася до іноземного журналіста з проханням видати його книжку в Україні як до людини, яка ніколи не знала Георгія Гонгадзе та є незаангажованою на жодній політичній силі. Матвієнко також повідомив, що спробує вручити англійську та українську версії книжки “Обезголовлений. Убивство журналіста” Джорджу Бушу-старшому, який перебуває цими днями в Україні.