Курси НБУ $ 38.42 € 41.72
… А потім я погладив кота!

Волинь-нова

… А потім я погладив кота!

Поки ми сварились, Мурко розбив вазу. Є такий літературний штамп: «ще секунду тому…» Ось і тут — ще секунду тому вона стояла, аж ось грюкнула об підлогу та сипанула колючими бризками на всі боки. Два великі уламки відлетіли до стіни, а дно суцільним шматком, розбризкуючи воду, яка залишилась після букета, покотилось їй під ноги

Олександр ДУРМАНЕНКО


Після цього настала тиша. Якось дивно розкидатися словами після польоту справжнього предмету. До того ж скляного й подарованого на річницю весілля. Взагалі дивно це все — невже для припинення сварки обов’язково щось розбити? Думка ця промайнула в голові, блиснула сама, наче скельце, і зникла.


Вона мовчки стояла і дивилась собі під ноги. Я нахилився й підняв три найбільші шматки того, що два роки тому символізувало мої почуття. Знову спали на думку слова: «Дивно, дивно — було щось секунду тому й зникло». Може, так і з почуттями? В один чудовий день ми даруємо їх людині, без якої життя не уявляється. Ні, воно — життя є, але не таке яскраве, цікаве, наповнене значенням. Потім подарунок десь стоїть. Уявімо собі: хай це буде верхня поличка або ж закуточок серця. В цьому місці потроху збирається пил. Він обов’язково буде збиратись… Адже що таке пил? Дрібні шматочки побутових клопотів, поганих думок, невдалих жартів, інколи заздрощів та втручань родичів.Знову спали на думку слова: «Дивно, дивно — було щось секунду тому й зникло». Може, так і з почуттями?Діти, подарунки, життєві радощі, ще щось хороше цей пил зганяють, але їх мало, а пилу так багато. І ось в один не дуже гарний день кіт або ж одне слово — свідомо зле — раптом розбиває цей дарунок. І в голові — лише слово «дивно» і нерозуміння того, чому цей зайвий предмет так довго займав місце в серці.


Після цього є багато варіантів дій, які залежать від цінності дарунка та кількості пилу, що на ньому накопичився.


А знаєте, що зробив я? Я обійняв і поцілував її, а потім погладив кота. Спробував скласти і склеїти вазу, але зрештою просто викинув її та подарував нову — гарнішу і з квітами!


 

Telegram Channel