«ЛЕГАЛІЗУВАТИ ВИДОБУТОК БУРШТИНУ Я ПРОПОНУВАВ, ЯК ТІЛЬКИ ПРИЙШОВ НА ПОСАДУ»
Володимир Гунчик (на фото) про свої 2 роки на посту голови Волинської обласної державної адміністрації
Найпершим своїм досягненням голова облдержадміністрації вважає те, що міністерства і відомства з розумінням поставилися до новацій, які він пропонував у питаннях реформування структури органів влади. Як позитив також відзначив започатковане в 2014 році створення соціальних центрів реабілітації для військовослужбовців.
Володимир Гунчик (на фото) про свої 2 роки на посту голови Волинської обласної державної адміністрації
Іван ДЕНИСЮК
«ЗРОЗУМІВ: ЯКЩО МАЄШ БАЖАННЯ І СТРАТЕГІЮ РОЗВИТКУ, ТО ДОБ’ЄШСЯ МЕТИ» Найпершим своїм досягненням голова облдержадміністрації вважає те, що міністерства і відомства з розумінням поставилися до новацій, які він пропонував у питаннях реформування структури органів влади. Як позитив також відзначив започатковане в 2014 році створення соціальних центрів реабілітації для військовослужбовців. — Ми першими в Україні задекларували намір зробити центр реабілітації на базі госпіталю інвалідів. Через деякий час пропозицію підтримали на державному рівні. Я зрозумів: якщо маєш бажання і стратегію розвитку, то доб’єшся мети, — сказав Володимир Петрович. Голові довелося серйозно попрацювати над зміною структури облдержадміністрації. Хоча щодо реформування було чимало критики, в тому числі з боку самих працівників ОДА. Було прийнято рішення, що обласна адміністрація — це координаційний орган для всіх структурних одиниць виконавчої влади, які є в області. Багатьом це не сподобалося, дехто вважав, що адміністрація замахнулася на їхні повноваження. Мовляв, як так: голова ОДА керуватиме фіскальною службою, земельними структурами чи лісівниками?! Хоча очільник наголошує: йшлося не про керівництво, а саме про координацію. На його думку, цього вдалося досягнути. — Вважаю, що основні завдання, які ставив перед собою, виконав. На Волині стабільна соціально–економічна ситуація, немає гострих міжконфесійних конфліктів. Дуже тяжко давалися перші кроки по координації дій з родинами військовослужбовців, родинами загиблих, самими військовими. Але зараз все задумане працює — є спілки учасників АТО і завдання виконавчої влади максимально їх підтримувати, що ми й робимо, — наголосив Володимир Гунчик. Протягом двох років область має успішні показники дохідної частини бюджету. І це другий головний результат 2–річної роботи команди губернатора. Водночас посадовець вважає, що є всі можливості для того, щоб у 2017–му ще більше наповнити казну. Якщо нині загальні доходи бюджету становлять 1,5 мільярда гривень, то до кінця 2017–го є плани перетнути позначку 2 мільярди. Третім важливим досягненням голова вважає те, що вдалося налагодити комунікацію з громадськістю. Навіть попри критику — вона теж повинна бути.
«ТІ, ХТО НЕ ВИПРАВДАВ СПОДІВАНЬ – МОЯ ПОМИЛКА» — Я рекомендував деяких людей уряду та Президенту для призначення на посади, але вони не виправдали довір’я. Це моя помилка. Продовжую працювати над формуванням команди. Тепер, коли прийнято Закон про держслужбу і проходять конкурси на посади, для цього є всі можливості. Як голова облдержадміністрації я спеціально не призначав в останні дні травня керівника апарату. Мої рішення про конкурс голів райдержадміністрацій, обласних посадовців викликані тим, що хочу не просто адміністративно когось призначити, а знайти людей, які вміють працювати у владі, — розповів Володимир Гунчик. Ще одне не вирішене до кінця питання — «бурштинове». Саме Володимиру Петровичу, як голові облдержадміністрації, довелося першому зіткнутися з масовими проявами нелегального видобутку сонячного каменю. Голова виконавчої влади області зазначив, що продовжує робити кроки, спрямовані не стільки на зупинку бурштинокопачів, скільки на узаконення процесу видобутку. Направлено чимало звернень у Кабмін, Президенту України. — Відчуваю, що наші зусилля дали результат і цього року будуть прийняті всі закони і постанови КМУ, які впорядкують видобуток янтарю. Спокійно ставлюся до ініціатив депутатів обласної ради та голови облради щодо цього, бо у 2015 році ці ж пропозиції звучали з моїх вуст. Для мене бурштин — не просто копалина і можливість поповнити бюджет. Це принципове завдання, яке органи місцевого самоврядування, облдержадміністрація разом із народними депутатами та центральними органами влади мають вирішити без хаосу та екстремальних ситуацій. Треба легалізувати видобуток. Визнаю, ще не все зроблено у цьому питанні, — зізнався голова. Не менш важлива проблема, яка потребує вирішення, — розвиток волинських шахт. Володимир Гунчик сподівається, що до кінця року спільними зусиллями область матиме стратегію функціонування вугільного басейну.
«ОПТИМІСТИЧНО ДИВЛЮСЬ У 2017-Й» — Хочу бачити у 2017–му ріст бюджетів усіх рівнів. Якщо у 2014–му було 60 сільських рад, які не виконали бюджет, то у 2015 році їх стало лише 6, за перший квартал 2016–го — 2, а за результатами півріччя нинішнього не залишилося жодної. Головним завданням на перспективу вважаю наповнення казни і раціональне використання коштів, — поділився планами Володимир Петрович. Крім того, пріоритетами залишаються активні дії у соціальній сфері, продовження послідовної політики щодо військовослужбовців та членів їхніх сімей. У контексті цієї проблеми голова облдержадміністрації планує завершити реконструкцію госпіталю інвалідів та створення на його базі потужного регіонального реабілітаційного центру. Важливим завданням на найближчі роки Володимир Гунчик також бачить завершення довгобудів в області, зокрема, перинатального центру у Луцьку.
P.S. НАПРЯМУ З ГРОМАДОЮ Сьогодні, 30 липня, на телеканалі «Нова Волинь» у прямому ефірі упродовж 45 хвилин із мешканцями нашого краю спілкуватиметься голова облдержадміністрації Володимир ГУНЧИК. Адресувати запитання керівникові найвищої виконавчої гілки влади області можна за тел. (0332) 77 02 42. Початок передачі «Про головне з Володимиром Гунчиком» –о 20.00.