ДЕПУТАТИ ВІД РУХУ НА ВОЛИНІ - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.95 € 31.99

ДЕПУТАТИ ВІД РУХУ НА ВОЛИНІ

Цілий “десант” народних депутатів від Народного руху України висадився на Волині...

Цілий “десант” народних депутатів від Народного руху України висадився на Волині.
Цей візит приурочений до 15-ої річниці створення організації (тепер партії), що відіграла вирішальну роль у боротьбі за незалежність України. Відразу по приїзду гості на чолі з лідером НРУ, головою Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції Борисом Тарасюком зустрілися з головою обласної ради Василем Дмитруком. В ході майже годинної розмови обговорювалися питання розвитку місцевого самоврядування в державі в цілому і на Волині зокрема, проблеми, які виникають при цьому, виділення коштів для місцевого самоврядування, проведення в майбутньому виборів до місцевих органів влади на пропорційній основі. “Рухівці” дали прес-конференцію для волинських журналістів, відвідали святкову літургію у Свято-Троїцькому кафедральному соборі, де Борис Тарасюк мав можливість звернутися до присутніх, а потім поспілкуватися з парафіянами.
Потім депутати від Руху зустрілися з виборцями в різних містах і районах області. У Володимирі-Волинському виступали Лесь Танюк і Рефат Чубаров, у Ковелі — В’ячеслав Коваль, Нововолинську — Павло Качур, Горохові — Ярослав Кендзьор, Любешові — Лілія Григорович і Роман Зварич, Любомлі — Богдан Костенюк, Старій Вижівці — Роман Ткач. З лучанами в переповненому залі Будинку техніки спілкувалися Борис Тарасюк, голова секретаріату НРУ, екс-міський голова Львова Василь Куйбіда, а також народний депутат України, голова представництва Блоку “Наша Україна” в області Володимир Бондар і депутат обласної ради, голова крайової організації НРУ Володимир Банада.
У своїх виступах Борис Тарасюк, Василь Куйбіда, Володимир Бондар, Володимир Банада виклали свої погляди на політичну ситуацію в державі, на яку наклали свій відбиток провал конституційної реформи у тому вигляді, який пропонувала влада, відомі події у Мукачевому, закликали до активних дій в ході майбутньої президентської кампанії. Різко і аргументовано критикували виступаючі невмілі дії влади у ситуації, що склалася з підвищенням цін на пальне, а також довкола Луцького автозаводу, де досі є загроза, що роботи позбудуться кілька тисяч лучан.
— Відповіли вони і на численні запитання присутніх. Так, відповідаючи на запитання щодо можливості нового розгляду проектів конституційної реформи у Верховній Раді, Борис Тарасюк не виключив можливості, що будуть розглядатися і пройдуть поправки, запропоновані депутатами від “Нашої України”. Це справжня політична реформа, яку вони пропонують, підкреслив Борис Іванович, вона передбачає подальший розвиток місцевого самоврядування, припиняє систему ганебних, за його словами, маніпуляцій із призначенням голів обласних і районних держадміністрацій, які представляють не інтереси виборців, народу, а діють лише за вказівками з Адміністрації Президента.
Відповідаючи на інше запитання щодо діяльності Комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції, який він очолює, Борис Іванович заявив, що, незважаючи на численні перешкоди, комітет домігся прийняття цілої низки рішень, які мають адаптувати українські закони до вимог законодавства ЄС, тим самим реально наближаючи Україну до Євросоюзу. Комітет першим реально обгрунтував, чому вступ України до ЄЕПу завдасть шкоди її національним інтересам.
Борис Тарасюк відповів також на запитання кореспондента “Волині”.
— Які ваші прогнози щодо розвитку суспільно-політичної ситуації в Україні найближчим часом і ситуації у Верховній Раді?
— Однозначно можна передбачити загострення політичної боротьби. Протистояння влади і опозиції сягне до небувалої межі. Ми готові до того, що будуть використовуватися методи грубого адміністративного тиску в ході виборчої кампанії. Будуть спроби і не надавати приміщення, і не допускати всупереч закону до засобів масової інформації. Я не виключаю у випадку застосування “мукачівського варіанту” в масштабах держави, збурення народу. Можливі і спроби спровокувати народні виступи, щоб не допустити самих виборів, але ми все робимо, щоб цього не трапилося і виборча кампанія пройшла більш-менш нормально.
— Чи готова “Наша Україна” до того, що з її середовища можуть з’явитися так звані “незалежні кандидати” в Президенти?
— Такий варіант можливий. За “рухівців” я впевнений, — таких не буде.
— Які позиції НРУ на сході України?
— Так, ми втілюємо у життя слова В’ячеслава Чорновола, що Рух повинен рухатися на схід, хоча влада робить все, щоб перетворити Народний рух у регіональну партію. Та це не вдасться. Серед тих, хто найпотужніше розвивається, наші Одеська, Миколаївська, Херсонська організації.
Володимир ЛИС.