Безвізовий режим підніме зарплати
За прогнозами експерта з персоналу Тетяни Пашкіної, за рік заробітна плата може зрости на 100 доларів і більше
Таким чином роботодавці стимулюватимуть кваліфікованих працівників залишитися в Україні та не виїжджати на заробітки за кордон.
Роботодавці змушені підвищити зарплати різноробочим на будівництві до п’яти тисяч гривень, бо навіть підсобники почали звільнятися та їхати на заробітки в Польщу.
«Роботодавці в західних регіонах уже відчули цю тенденцію. Тому вже зараз вони змушені підвищити зарплати різноробочим на будівництві до п’яти тисяч гривень, бо навіть підсобники почали звільнятися та їхати на заробітки в Польщу, а знайти нових не вдалося», – розповідає Пашкіна. Водночас вона зазначає, що підвищення стосуватиметься не всіх: лише де буде дефіцит робочої сили, зокрема, у сфері легкої промисловості та будівництва.
Розгляд питання щодо безвізового режиму Україна – ЄС відбудеться не раніше листопада.