Курси НБУ $ 41.58 € 43.90

Facebook у перемозі Трампа не винен

Майкл Цукерберг відповів на закиди


Раніше пан Цукерберг негативно відгукувався про пана Трампа, але на нинішній конференції висловився щодо його обрання оптимістично.



Творець Facebook Марк Цукерберг відповів на закиди критиків в тому, що потік фальшивих новин в соціальній мережі нібито став одним з факторів, який допоміг Дональду Трампу перемогти на президентський виборах у США, повідомляє ВВС. 


"Думка про те, що фейкові новини на Facebook якось вплинули на результат виборів, досить божевільна", - сказав пан Цукерберг на конференції в Каліфорнії.


"Якщо ви в це вірите, то вважаю, ви не змогли засвоїти те, що прихильники Трампа намагалися донести під час виборчої кампанії", - додав бізнесмен.


У ліберальних колах США набирає популярності теорія про те, що саме соцмережі дали можливість Дональду Трампу донести свої ідеї до широкого кола виборців. Без соцмереж такої можливості у нього б не було, кажуть критики.


Деякі дані показують, що вигадані новини поширювалися соцмережами значно швидше і ширше, ніж наступні викриття.


Серед користувачів Facebook 156 млн американців, і якщо вірити результатам нещодавнього дослідження, дві третини з них дізнаються всі новини саме на цьому сайті.


Алгоритм новинної стрічки Facebook за замовчуванням налаштований так, щоб частіше показувати користувачеві ту інформацію, яка йому імовірно цікавіша. В результаті, як дехто вважає, формується своєрідний "інформаційний міхур", який закріплює у користувача певну точку зору і переконаність у власній правоті, відмежувавши його від публікацій, що подають альтернативні думки.


У травні американські консервативні видання звинуватили соцмережу в упередженості під час вибору новин та анти-Трампівскій позиції, яка виражалася в тому, що модератори під час формування потоку трендових історій нібито віддавали перевагу новинам з ліберальних сайтів.


Адміністрація Facebook відкинула ці звинувачення, проте пізніше розпустила свою команду з вибору новин, зробивши ставку на математичний алгоритм.


В результаті у багато стрічок потрапили новини, які виявилися неправдивими.


Пан Цукерберг, втім, каже, що це ніяк не могло вплинути на вибори.


Проте він визнав, що для створення збалансованих новинних стрічок адміністрації соцмережі ще доведеться попрацювати.


Раніше пан Цукерберг негативно відгукувався про пана Трампа, але на нинішній конференції висловився щодо його обрання оптимістично.

Telegram Channel