Курси НБУ $ 41.44 € 43.86
Серіал «Століття Якова» подивилося 6 мільйонів глядачів (Відео)

Волинь-нова

Серіал «Століття Якова» подивилося 6 мільйонів глядачів (Відео)

Для відомого волинського автора Володимира Лиса 2016-й видався традиційно насиченим роком: написання книг, зустрічі з читачами, обдумування творчих планів

Окрім того, пан Володимир побачив своїх літературних героїв на телеекрані: канал «1+1» екранізував роман нашого земляка «Століття Якова». Письменник вважає цю подію вагомою не лише у своєму житті – передусім це поступ в українській культурі


 


Ярослава ТИМОЩУК



Озираючись на прожитий рік, Володимир Лис радіє: знятий за його романом фільм «Століття Якова» став першим телесеріалом за книгою сучасного українського письменника, до того ж герої у ньому говорять нашою рідною мовою. Стрічка викликала чималий резонанс — її подивилося вже понад 6 мільйонів глядачів.



– Дай Боже, щоб ця постановка започаткувала добру традицію знімати саме українські серіали. Бо чим ми гірші за тих же турків, чиї фільми останнім часом заполонили наші телеекрани? – розмірковує письменник.
Прикро лишень Володимиру Лису за те, що у фільмі погано відтворили поліський колорит: пейзажі, побут, говірку. Та головне, що справа зрушила з місця: є багато передумов, аби вслід за «Століттям Якова» з'являлися нові серіали.
Наприкінці 2016-го автор згадує і про свої творчі мандри. Особливими були їхні з дружиною – письменницею Надією Гуменюк – зустрічі з читачами Черкащини (мовби поєднали Шевченківський і Лесин краї) і Сумщини (Надія — лауреат Всеукраїнської премії імені Олександра Олеся, а цей край, як відомо, – його батьківщина). Тепер у цих регіонах набагато більше знатимуть про Волинь.
А прикро письменникові через те, що не вдалося припинити війну, яку досі маскують назвою АТО, що не зникла корупція.



Маю маленьку мрію: щоб День міста в Луцьку почали нарешті відзначати на свято Миколая (19 грудня), коли він створив велике Луцьке диво, засвідчене в літописі.



– Це не лише провал керівників держави, а й невдача, біль усіх українців. Іноді, здається, от-от станеться диво, й від завтра більше не буде пострілів, смертей наших хлопців-солдатів, – міркує Володимир Лис. – Хочеться, щоб нарешті запрацювали реформи, щоб із корупцією боролися по-справжньому, а не на позір. Не вдалося переконати навіть кількох добрих знайомих, щирих людей, щоб не вірили популістам – і новим, і старим. Не знаю, що зробити, аби українці перестали вірити солодкоголосим обіцяльникам.
Непокоїться він і через майбутнє українських книгозбірень. Планує написати лист урядовцям, щоб ті не передавали бібліотеки на баланс об'єднаних громад. Адже новоствореним територіальним органам доведеться фінансувати заклади освіти та культури – централізованого бюджету на це не передбачається. На думку Володимира Лиса, це обернеться катастрофою для культури, надто в селі.
– За прогнозами, кількість бібліотек в області найближчими роками зменшиться в п'ять чи шість разів. А це означає, що майбутні покоління зовсім не читатимуть. Бо ж у селах далеко не всі мають комп’ютери, – переживає автор. – Шукатиму переконливі слова, аби достукатися до влади, поки не пізно. А ще маю маленьку мрію: щоб День міста в Луцьку почали нарешті відзначати на свято Миколая (19 грудня), коли він створив велике Луцьке диво, засвідчене в літописі.


Дивимось фрагменти з фільму – https://www.youtube.com/watch?v=qHoEqe1YnqI :



 

Telegram Channel