В печері знайшли стародавні біблійні письмена - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.23 € 30.84

В печері знайшли стародавні біблійні письмена

Ізраїльські археологи розкопали печеру зі старовинними сувоями Мертвого моря – кумранські рукописи, написані іудейською сектою в період з III по II століття нашої ери

Про це пише "Знай.ua" з посиланням на інформацію  Єврейського університету в Єрусалимі.


Перші кумранські рукописи були виявлені бедуїнами в 1947 році в печері, розташованої в кілометрі від Кумранські рукописи складаються з двох частин. Перша - це списки біблійних текстів, їх зараз налічують приблизно 230. У біблійному корпусі кумранских сувоїв є всі старозавітні книги за винятком книги Есфір. північно-західного берега Мертвого моря. Печера отримала назву Q12. Це 12 - остання печера з рукописами, про які було відомо та вдалося знайти.


Кумранські рукописи складаються з двох частин. Перша - це списки біблійних текстів, їх зараз налічують приблизно 230. У біблійному корпусі кумранских сувоїв є всі старозавітні книги за винятком книги Есфір.


Крім біблійних текстів, також виявили календарі, історичні твори, гімни та інше.


Особливий інтерес для дослідників представляють собою сувої з текстами, складеними учасниками есхатологічної релігійної групи, яка називала себе "Яхад".


Фахівці, що займаються кумранською громадою, сходяться в тому, що вивчення цієї секти проливає світло на месіанські і есхатологічні очікування іудеїв II століття до нашої ери - II століття нашої ери, що, в свою чергу, дозволяє глибше зрозуміти витоки християнства.