61 тисячу звернень про насильство у сім’ї прийняла поліція з початку цього року
Про це йшлося на міжнародному форумі з питань гендерної рівності «Партнерство парламенту, уряду та громадянського суспільства – для виконання національного плану дій «Жінки, мир, безпека»
Нагадаємо, у лютому 2016 року Кабінет Міністрів затвердив Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року. Метою прийняття даного Плану є забезпечення стабільного миру та розв’язання конфліктів, сприяння активізації участі жінок у миротворчих процесах, забезпечення захисту жінок та дівчат, які постраждали внаслідок конфлікту, а також запобігання та протидія ґендерно зумовленому насильству, повідомляє Департамент комунікації Нацполіції.
З початку року підрозділами НПУ задокументовано 84 факти торгівлі людьми, 182 факти сутенерства, 223 створення місць розпусти і звідництва. За всіма фактами триває досудове розслідування. НПУ складено понад 61 тисячу протоколів за фактами насильства в сім’ї, у судах розглянуто більше 9 тисяч таких протоколів.
«На сьогодні в структурі Нацполіції створено Управління забезпечення прав людини, функція якого є вузькою і охоплює виключно поліцейську діяльність», - сказав заступник Голови Національної поліції України Костянтин Бушуєв.
В Управлінні проведено 5-тижневі курси навчання з основних положень прав людини за підтримки міжнародних і громадських організацій (програми ІСІTAP, ОБСЄ, Consul of Europe тощо), розроблена ціла система навчальних заходів, які передбачають, зокрема, перепідготовку працівників слідства, підрозділів боротьби з торгівлею людьми та працівників дільничної служби.
«З початку року підрозділами НПУ задокументовано 84 факти торгівлі людьми, 182 факти сутенерства, 223 створення місць розпусти і звідництва. За всіма фактами триває досудове розслідування. НПУ складено понад 61 тисячу протоколів за фактами насильства в сім’ї, у судах розглянуто більше 9 тисяч таких протоколів, за якими прийнято відповідні рішення: 601 – штраф, 2500 – адмінарешт, 1500 – виправні роботи», - наголосив заступник Голови Національної поліції.
Також він додав, що, підтримуючи ініціативу Стамбульської конвенції, Нацполіція готується до впровадження нових форм і методів і сьогодні нею внесено зміни до відповідних нормативно-правових актів в частині реєстрації заяв і повідомлень, які мають «окраску» насилля. Відповідні зміни зареєстровані у Мін’юсті та набули чинності.
«Питання гендерного насилля з урахуванням статистичних показників будуть одним з елементів, які будуть відображатися у відомчій статистиці НПУ», - наголосив Костянтин Бушуєв.