А яке свято для вас найулюбленіше? - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46

А яке свято для вас найулюбленіше?

Стало відомо, які свята українці вважають найважливішими для себе

Найпопулярнішими офіційними святами українців є: Міжнародний жіночий день полюбляє половина населення, тому ми б не радили політикам та уряду знижувати статус цього свята, бо вони знизять і так низький рівень довіри до себе. 


Пасха (Великдень) – 80%


Різдво Христове – 80%


Новий рік– 76%


Міжнародний жіночий день – 49%


День Перемоги – 37%


Трійця – 29%


День Незалежності України – 17%


Найменш популярні офіційні свята українців – День захисника України (10%), День міжнародної солідарності трудящих (7%) і День Конституції (5%).


2% опитаних не ставляться до яких-небудь офіційних свят як до важливих або улюблених.


Київський міжнародний інститут соціології з 10 - 19 лютого 2017 року провів опитування 2040 людей у 110 населених пунктах в усіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим та непідконтрольних територій Донбасу.


Жінки більше, ніж чоловіки, поважають релігійні свята та Міжнародний жіночий день. Так, Різдво Христове люблять і поважають 82% жінок і 77% чоловіків, Міжнародний жіночий день – 57% жінок і 39% чоловіків, Великдень – 82% жінок і 77% чоловіків, Трійцю – 33% жінок і 23% – чоловіків.


Чоловіки більше за жінок поважають та люблять Новий рік (78% чоловіків проти 74% жінок), День незалежності України (20% проти 15%) і День захисника України (15% проти 6%).


Релігійні свята найбільш популярні серед людей з початковою освітою: Різдво – 89%, Великдень – 86%, Трійця – 50%). Новий рік більше популярний серед людей з вищою освітою (79). Міжнародний жіночий день найбільш популярний серед людей з вищою освітою (54%), найменш – серед людей з початковою освітою (37%).


Найбільша кількість тих, хто вважає важливими релігійні свята, сконцентрована у Західному регіоні (Різдво – 89%, Великдень – 90%, Трійцю – 52%), найменше – у Східному (Різдво – 60%, Великдень – 63%, Трійцю – 7%).


Новий рік є найбільш популярним святом у Південному (89%) та Східному (88%) регіонах, найменш – у Західному регіоні (57%). У Центральному регіоні – 77%.


Міжнародний жіночий день найменш популярний серед мешканців Західного регіону (33%), найбільш – у Південному (69%). У Центральному та Східному – 47% та 48%, відповідно.


День Перемоги найбільш поважають та люблять у Південному та Східному регіонах (53% та 51%, відповідно), найменш – у Західному (11%); у Центральному регіоні його вважають важливим 40% опитаних.


День незалежності України найбільше поважають у Західному регіоні (32%), найменше – у Східному регіоні (2%). У Центральному регіоні так відповіли 17% опитаних, у Південному – 10%.


День Конституці поважають від 8% до 2% із Заходу на Схід


День Захисника України у Східному регіоні поважає лише 1%, в інших регіонах – 10%–13%, пише "Газета по-українськи".


Генеральний директор КМІС Володимир Паніотто так прокоментував результати дослідження:Молодь більш прихильно ставиться до Дня незалежності, Дня Захисника України, Дня конституції, ніж інші вікови групи, що додає оптимізму при оцінці нашого майбутнього 


«Оцінка улюблених чи важливих свят залежить і від орієнтацій респондентів, і від роботи ЗМІ, і від періоду опитувань (ближче до свят увага до цього свята підвищується). Нове свято з новою датою «День захисника України» природно поки що не є популярним. Хоча довіра до армії за останні три роки зросла, ій зараз довіряє 53% населення і за цим показником вона займає третє місце після церкви і волонтерів. Нові традиції формуються не швидко. День конституції України займає останнє місце - можливо, це тому, що самі політики ставляться до Конституції без особливої поваги і змінюють її під свої нагальні потреби. А Міжнародний жіночий день полюбляє половина населення, тому ми б не радили політикам та уряду знижувати статус цього свята, бо вони знизять і так низький рівень довіри до себе.


Зауважимо також, що молодь більш прихильно ставиться до Дня незалежності, Дня Захисника України, Дня конституції, ніж інші вікови групи, що додає оптимізму при оцінці нашого майбутнього».