На Мальті обвалилася знаменита скеля Лазурове вікно - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.57 € 31.03

На Мальті обвалилася знаменита скеля Лазурове вікно

Вона входила в список об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

У середу, 8 березня, на мальтійському острові Гоцо обвалилася знаменита скеля Лазурове вікно. Вапняна скеля у формі арки заввишки 28 метрів впала після сильних штормів. Скеля входила в число об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, відзначає LB.ua з посиланням на BBC.Дослідження, проведені в 2013 році, показали, що хоча Лазурове вікно неминуче зазнавало ерозії, йому досі не загрожувала небезпека негайного руйнування.Прем'єр-міністр Мальти Джозеф Мускат заявив, що це "жахлива" новина. Як пише місцеве видання Times of Malta, дослідження, проведені в 2013 році, показали, що хоча Лазурове вікно неминуче зазнавало ерозії, йому досі не загрожувала небезпека негайного руйнування.


Однак, як написав у себе твітері прем'єр Мускат, в останні роки надходили звіти про те, що всесвітньо відома пам'ятка все-таки сильно постраждала від ерозії. "Цей сумний день настав", - додав він.


Міністр туризму Едвард Замміт Льюїс визнав, що Лазурове вікно відігравало значну роль у залученні туристів, однак висловив упевненість, що туристичний бізнес на острові зможе пережити цей удар.