Міністр вважає, що існуючого законодавства достатньо для легального добування бурштину на Волині - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.67 € 31.37
Міністр вважає, що існуючого законодавства достатньо для легального добування бурштину на Волині

Волинь-нова

Міністр вважає, що існуючого законодавства достатньо для легального добування бурштину на Волині

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семарак, який днями відвідав з робочим візитом Львівський хлібзавод, розповів, що не є прихильником прийняття окремого законодавства щодо незаконного видобутку бурштину на Волині

У коментарі Lvivnew.com.ua Остап Семерак розповів, що він бачить п’ять складових цієї проблеми.


«Перша – це екологічна, тому що ці методи добування бурштину є абсолютно нелегальними. – каже міністр. - Вони завдають високу шкоду природних ресурсів (водні об’єкти, земля, ліс). Я дуже стурбований ситуацією, яка сформувалась впродовж десятиліття. Щодо другої проблеми – це кримінальна проблема, бо коли ми говоримо про незаконний видобуток бурштину, це сфера, на жаль, пронизена кримінальними розбірками із застуванням вогнепальної зброї, про які часто пишуть у ЗМІ. Це сфера компетенції, яку повинні відповідні органи вирішувати. Третя проблема – це проблема сплати податків, адже жодні кошти від такої діяльності не надходять до державного бюджету. Четверта проблема – соціальна, тому що в незаконному видобутку бурштину, який здійснюється на депресивних територіях, залучені десятки тисяч людей, адже це їхні нелегальні робочі місця».У парламенті розглядаються певні зміни до Податкового законодавства для того, щоб розчепити рентну плату за видобуток корисних копалин і спрямувати частину цих коштів до бюджетів органів місцевого самоврядування і ОТГПовертаючись до прийняття нового законодавства, про що говориться в Україні, Остап Семерак звернув увагу на те, що нинішнє законодавство, яке існує в Україні, на його думку, є абсолютно достатнім для легального видобутку бурштину.


«Сьогодні в Україні є декілька кампаній, які легально видобувають бурштин згідно з екологічною експертизою, яку вони проходять у відповідних сертифікованих організацій. Але коли ми порівнюємо той відсоток легального видобутку із нелегальним, то звичайно нелегальний переважає. Я не є прихильником прийняття окремого законодавства щодо видобутку бурштину, бо якщо підемо таким шляхом, тоді нам доведеться прийняти закон про видобуток піску, мідної руди, глини і т.д», - відзначає у своєму виступі міністр.


Остап Семерак проінформував, що на початку своєї роботи в Уряді він створив робочу групу щодо реформування законодавства в надракористування. Той кодекс про надра, який сьогодні існує, на його думку, є базово достатнім, але потребує певних досканалень з нормативного законодавства.


«В першу чергу йде мова про відкритість і прозорість процедур, якщо зараз суб’єкт підприємницької діяльності спочатку має отримати дозвіл на користування надрами, а після цього ще отримати дозвіл від обласної ради чи іншого органу місцевого самоврядування на користування землею, то це й шлях дуже часто є майже нездоланним. Якщо ми подивимось статистику рішень, які приймають обласні ради Полісся, то великий відсоток є відмов, що не дає суб’єктам підприємницької діяльності отримувати легальні дозволи на видубуток бурштину. Тому в парламенті розглядаються певні зміни до Податкового законодавства для того, щоб розчепити рентну плату за видобуток корисних копалин і спрямувати частину цих коштів до бюджетів органів місцевого самоврядування і ОТГ», - резюмував Остап Семерак.