Є позитивні зрушення в обміні полоненими на Донбасі
У Червоному Хресті відзначають, що з'явився доступ до полонених і видніється перспектива обміну
Про це повідомив президент Міжнародного Комітету Червоного Хреста Петер Маурер, передає «Громадське».
Представники Комітету Червоного Хреста отримають доступ до утримуваних людей, тобто мати з ними розмови віч-на-віч і передавати листи.
«У ході цього п’ятиденного візиту я зустрівся з президентом Порошенком, Іриною Геращенко, представниками СБУ, Міноборони. Я також зустрівся в Донецьку і Луганську з людьми, які називають себе представниками «влади». У результаті я отримав відповіді на кілька важливих питань», – сказав він.
За його словами, одним із таких питань стало досягення домовленості про те, що представники Комітету Червоного Хреста отримають доступ до утримуваних людей, тобто мати з ними розмови віч-на-віч і передавати листи.
«Найближчими днями, можливо, тижнями буде знайдено рішення щодо прискорення процесу обміну полоненими», – зауважив Маурер.
Також він розповів, що Червоний Хрест пропонує обом сторонам допомогу у пришвидшенні пошуку зниклих без вісті.
Маурер також відповів на питання кореспондентки Громадського, чому представники самоназваних «ЛНР» і «ДНР» хочуть долучити до узгодження остаточного листа обміну представників ООН, зокрема, главу Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіону Фрейзер.
«Це не питання престижу. Я говорив з Верховним комісаром ООН з прав людини, і за домовленістю, самі він буде займатись цим питанням. Я не буду коментувати заяви представників «ЛНР» і «ДНР», але найважливіше, що найближчими днями рішення буде знайдене», – сказав він.
Раніша повідомлялось, що Червоний Хрест планує розширити місію на Донбасі. Крім того, Міжнародний Комітет Червоного Хреста планує виділити 60 млн доларів на гуманітарну операцію в Україні.