У Києві «накрили» потужний конвертаційний  центр - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.64 € 31.22
У Києві «накрили» потужний конвертаційний  центр

Волинь-нова

У Києві «накрили» потужний конвертаційний  центр

Його «клієнтами» були десяток організацій

Співробітники Служби безпеки України спільно з Генпрокуратурою припинили у Києві діяльність потужного конвертаційного центру з щомісячним обігом у чотириста мільйонів гривень.За інформацією спецслужби, «послугами» конвертаційного центру могли користуватися деякі бюджетні столичні установи.Правоохоронці встановили, що клієнтами конверту було десять організацій: компанії-імпортери, сільгоспвиробники та рекламні агенції. Зловмисники через фіктивні безтоварні операції виводили кошти замовників у «тінь», ділки також формували штучні податкові кредити для незаконного відшкодування грошей з бюджету. За інформацією спецслужби, «послугами» конвертаційного центру могли користуватися деякі бюджетні столичні установи.
Під час обшуків в офісах «конверту», приватних оселях та автомобілях організаторів та учасників оборудки оперативники спецслужби вилучили печатки дев’яти фіктивних підприємств, флеш-накопичувачі з системою «Клієнт-Банк», фінансово-господарську та бухгалтерську документацію, що підтверджує проведення фінансових оборудок. 
Накладено арешт на двадцять сім рахунків фіктивних фірм, які використовували організатори конверту у п’ятнадцяти банківських установах. 
Відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України.
Тривають обшуки та перевірки оборудок конвертаційного центру.