Увага, адреси фірм-шахраїв в Інтернеті! - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46

Увага, адреси фірм-шахраїв в Інтернеті!

Сума завданих ними збитків становить мільйон гривень

Департамент кіберполіції в місті Києві спільно з прокуратурою викрили діяльність шахраїв, які шляхом створення фейкових інтернет-магазинів оволодівали коштами ошуканих громадян, – повідомляє «Корупція Інфо».Шахраї забезпечили магазинам широку рекламу і популяризацію в мережі, щоб залучити якомога більше громадян для свого збагачення.Слідство встановило, що починаючи з 2013 року в країні велася діяльність наступних інтернет-магазинів: 


konfitel.com, layaway.com.ua, docamarket.com, elman.com.ua, tradestar.com.ua, etorg.biz, zumer.com.ua, kievplasma.com.ua, kucha.com.ua, domotech.kiev.ua, tehnogarant.com.ua, які насправді пропонували неіснуючий товар.


Шахраї забезпечили магазинам широку рекламу і популяризацію в мережі, щоб залучити якомога більше громадян для свого збагачення. Для діяльності інтернет-магазинів були створені і зареєстровані також фіктивні підприємства ТОВ «Технопарк-центр», ТОВ «ЛТД-ПРОДУКТ», ФОП «Хмеленко О.О.», ФОП «Козінцов О.С.» та інші, на які оформлялися банківські рахунки і карти.


«Отримавши кредитні карти і контроль над рахунками фіктивних підприємств, зловмисники робили дії по заволодінню коштами довірливих громадян», – повідомляють в кіберполіції.


Для більшої достовірності діяльності шахраї також створювали кол-центри магазинів, за допомогою яких здійснювалася зворотний зв’язок із замовниками товарів.


«Оператори» кол-центру «за допомогою послуг інтернет-телефонії, перебуваючи за місцем проживання на території України, зв’язувалися і спілкувалися з замовниками фіктивних інтернет-магазинів, створюючи враження реального кол-центру, приймали замовлення на неіснуючий товар», – наголошується в повідомленні.


Грошові кошти, перераховані обдуреними покупцями, шахраї переводили в готівку в банкоматах Києва.


За попередніми підрахунками, сума збитків становить 1 млн гривень, однак в кіберполіції вважають, що це не остаточна сума.


За підсумками розслідування організатор схеми був заарештований, у нього були вилучені готівкові кошти в розмірі 19 тис. доларів, 8 банківських карт, 4 ноутбуки, планшет, 8 мобільних телефонів, близько 50 сім-карт різних мобільних операторів, а також документи та інші речі.