Волинь матиме 6 центрів професійно-технічної освіти - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.64 € 31.22

Волинь матиме 6 центрів професійно-технічної освіти

Упорядкування системи професійно-технічних закладів Волині – справа не одного дня і потребує ґрунтовної підготовки. Такі новації дозволять покращити як сучасний ринок праці – зробити його якісним та інтелектуально-достатнім, так і покращити соціально-економічний стан регіон

Про створення закладів професійно-технічної освіти нового типу говорили під час засідання Регіональної ради профтехосвіти у Волинській області, що відбулася сьогодні, 30 березня 2017 року, під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Світлани Мишковець.Цьогоріч уже розпочнуть свою роботу Ковельський та Нововолинський центри.Серед питань для обговорення – розгляд та погодження Плану розвитку професійно-технічно освіти Волинської області на 2017-2020 роки, про який детально розповіла присутнім членам Ради начальник управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Людмила Плахотна.
Так, стало відомо, що на Волині планують створити 6 повноцінних центрів професійно-технічної освіти (далі – центри) для підготовки кваліфікованих кадрів технічних спеціальностей. Цьогоріч уже розпочнуть свою роботу Ковельський та Нововолинський центри.
Зокрема, створення Ковельського центру, до якого увійдуть Ковельський професійний ліцей і ПТУ №5, дозволить оптимізувати перелік професій з підготовки кваліфікованих робітників у відповідності до вимог ринку праці, збільшити кількість підприємств-замовників кваліфікованих фахівців, пришвидшить введення в експлуатацію навчально-адміністративного корпусу ПТУ №5, розширить перелік надання платних послуг підприємствам.Члени ради затвердили проект Плану розвитку професійно-технічної освіти Волинської області на 2017-2020 роки, який згодом буде надіслано до Міністерства освіти та науки України.Відбудеться й ряд кадрових змін. Так, за словами Людмили Плахотної, скорочення зазнають категорії адміністративного та обслуговуючого персоналу, які вчасно будуть повідомлені про істотні зміни умов праці. Проте, і їм буде запропонована альтернатива.
Так, свою допомогу в питанні професійного забезпечення чи перекваліфікації пропонує керівник обласного центру зайнятості Роман Романюк.
- Я впевнений, що напрямок розвитку профтехосвіти, на теренах області, обраний правильно. Ми ж, як центр зайнятості, виступаємо безумовним партнером у такому процесі. Окрім того, ми готові підтримати осіб, які потраплять під скорочення та запропонувати альтернативне працевлаштування, - зауважив Роман В’ячеславович.
Таких же якісних змін зазначає й Нововолинський центр, до складу якого увійдуть Нововолинське вище професійне училище та ПТУ №11.
Сприятиме здобуттю вищого рівня професійно-технічної освіти й досвід європейських країн, який продовжують переймати освітяни краю.
- Представники майже усіх професійно-технічних закладів області переймають досвід інших країн. Відтак, ми маємо сьогодні 6 міжнародних проектів. У нас тісна співпраця із закладами Польщі, Німеччини, Естонії, - зазначила Людмила Плахотна.
Відтак, бачимо, що якісна професійно-технічна освіта в Україні стає ще більш доступною та модернізованою і Волинь – не виключення.
У підсумку роботи, члени ради затвердили проект Плану розвитку професійно-технічної освіти Волинської області на 2017-2020 роки, який згодом буде надіслано до Міністерства освіти та науки України, повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.