Уляна Супрун вимагає повної заборони російських ліків в Україні - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.64 € 31.22

Уляна Супрун вимагає повної заборони російських ліків в Україні

Держава їх давно не закуповує, проте вони все ще потрапляють на полиці приватних аптек

Ліки та медичні вироби, які виготовлені в Росії, мають потрапити під українські санкції. Про в інтерв’ю LIGA.net заявила в. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, повідомляє Високий замок.Супрун уточнила, що зараз в Україні зареєстровано ще чимало ліків виробництва РФ.Вона розповіла, що наразі російських ліків та виробів держава не закуповує, натомість вони потрапляють на полиці приватних аптек.


"Всі наші держзакупівлі проходять через міжнародні організації. По-перше, вони вимагають відповідності кваліфікації ВООЗ, а більшість російських ліків не кваліфіковані. По-друге, російські виробники самі не виходять на відкриті тендери», – сказала в. о. Міністра.


Супрун уточнила, що зараз в Україні зареєстровано ще чимало ліків виробництва РФ.


«Але я не дозволяю перереєстрації або нової реєстрації ліків, вироблених або навіть запакованих і перевезених з Росії. Ми подаємо зміни в указ президента, щоб ліки та медичні вироби, вироблені в Росії, потрапили під санкції. Щоб ті ліки, які все ще можна закуповувати, – заборонити. Це політичне рішення міністерства. Чекаємо рішення від президента і уряду», – заявила вона.