У дворі райвідділу поліції на Рівненщині виріс «Еверест» вилученої у бурштинокопачів техніки (фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46
У дворі райвідділу поліції на Рівненщині виріс «Еверест» вилученої у бурштинокопачів техніки (фото)

Волинь-нова

У дворі райвідділу поліції на Рівненщині виріс «Еверест» вилученої у бурштинокопачів техніки (фото)

Ціла гора техніки для видобутку бурштину, вилученої у старателів, зберігається у Сарненському відділі поліції

Кость ГАРБАРЧУК


Двір відділу поліції у Сарнах вщент заповнений вилученими у копачів машинами та знаряддям. Чого тут тільки не побачиш: від стареньких іржавих УАЗів до сучасних джипів, потужних бусів та вантажівок. А ще сотні мотопомп, моторів, генераторів, лопати й ломи, пожежні рукави та інше начиння.
З початку 2017 року тільки на території Сарненського району зареєстровано 119 фактів незаконного видобутку бурштину. Вилучено 33 кілограми янтарю, 16 мотопомп та 6 автомобілів.З початку 2017 року тільки на території Сарненського району зареєстровано 119 фактів незаконного видобутку бурштину. Вилучено 33 кілограми янтарю, 16 мотопомп та 6 автомобілів.


На думку майора Олександра Богатирьова, заступника головного поліцейського району, проблему нелегального промислу сонячного каменю терміново необхідно вирішувати на законодавчому рівні. Він наводить простий приклад – у Кримінальному кодексі є стаття 240 про незаконний видобуток янтарю, що передбачає максимальний штраф 8 тисяч гривень. Смішна сума для бурштинокопача.


«Чому досі не ухвалено закон, який би регулював старательський промисел?», – дивується поліцейський.Фото Олександра ДУРМАНЕНКА