Чи була халатність військового командування щодо не надання допомоги волинським бійцям 51 бригади має вивчити парламент - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46
Чи була халатність військового командування щодо не надання допомоги волинським бійцям 51 бригади має вивчити парламент

Волинь-нова

Чи була халатність військового командування щодо не надання допомоги волинським бійцям 51 бригади має вивчити парламент

Відповідний проект зареєстрував народний депутат Степан Івахів

Про це політик написав у «Фейсбуці». «Сьогодні у Верховній раді зареєстрував проект Постанови Верховної Ради України «Про створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів не надання допомоги підрозділам 51 ОМБР в період з 15 липня по 25 липня 2014 року під час перебування в оточенні».Бійців залишили без інформації від розвідки, без укріплень на висоті, без провізії і боєприпасів, не надходило наказів на знищення ворожої техніки, зачистку навколишніх сіл чи будь-якого дозволу на маневри.Я не хочу і не буду спокійно спостерігати, як військова прокуратура, яка не в змозі довести провину бійців 51-ї бригади, та робить все для того, щоб затягнути цей судовий процес (який триває більше 2-х років) та змусити бійців «визнати свою провину».
Я хочу вкотре привернути увагу суспільства та своїх колег-депутатів до цієї проблеми. Бо хлопці не здадуться та будуть відстоювати свою честь до останнього. Вони побували в пеклі, тому їх вже не чим не налякаєш.
Низько вклоняюся хлопцям за їх подвиг, а також дякую їх адвокатам, волинським та запорізьким волонтерам за підтримку бійців.


У пояснювальній записці йдеться, що військовослужбовці опинилися під загрозою повного знищення. Бійців залишили без інформації від розвідки, без укріплень на висоті, без провізії і боєприпасів, не надходило наказів на знищення ворожої техніки, зачистку навколишніх сіл чи будь-якого дозволу на маневри. Залишені без допомоги вони виходячи з оточення потрапили у пастку терористичних угрупувань та супроводжені на територію Росії. «Ситуація, що виникла, потребує ретельного дослідження фактів халатності, як з боку командування, так і з боку посадових осіб військової прокуратури», - зазначає Степан Івахів.