Мінсоцполітики не бачить суттєвого зростання цін через збільшення «мінімалки» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46

Мінсоцполітики не бачить суттєвого зростання цін через збільшення «мінімалки»

Показник інфляції в березні свідчить про відсутність впливу росту мінімальної зарплати на загальний ріст цін, повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики

В міністерстві кажуть, що ціни на споживчому ринку в березні 2017 року порівняно з попереднім місяцем зросли на 1,8%, з початку року – на 3,9%.Суттєво (на 7,3%) подешевшали яйця.«Березневий показник більший за попередні місяці, проте очікуваний і в межах прогнозних розрахунків. За даними Державної служби статистики України, ключові причини загального росту цін – в сезонному рості цін нахліб, мясну і молочну групи продовольства, а також рості тарифів (на електроенергію) і збільшенні акцизів на алкоголь і тютюн», – ідеться у повідомленні.


Разом з тим, знизились ціни на овочі (на 19,2%), суттєво (на 7,3%) подешевшали яйця.


«Звертаємо увагу, що ініціатива Кабінету міністрів України з підвищення мінімальної заробітньої плати, яка вступила в силу з 1 січня 2017 року, не має істотного впливу на ріст цін», – вказує прес-служба Мінсоцполітики.


«Гроші, які сьогодні виплескуються у готівковий обіг у вигляді виплати зарплати,вже й так потрапляли в економіку, але через виплати в «конверті». Тобто додатковий тиск готівки на ціни безпосередньо через підвищення мінімальної зарплати не створюється», – стверджують фахівці.