Відомий ізраїльський кардіолог допомагатиме воїнам АТО впоратися з посттравматичним синдромом - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46

Відомий ізраїльський кардіолог допомагатиме воїнам АТО впоратися з посттравматичним синдромом

У Львові лікар з Ізраїлю Ієгуда Леві консультує пацієнтів та українських колег

Медик з Тель-Авіва зі світовим іменем допомагає вітчизняним медикам досвідом і медичною базою, передає ТСН.До кінця року до України приїдуть іще 12 ізраїльських медиків, а 30 вітчизняних лікарів пройдуть стажування у Тель-Авіві.Пацієнтам Леві проводить безкоштовні консультації, а українським колегам – майстер-класи. Кардіолог певен, що тутешнім медикам бракує не професіоналізму, а фінансування. «Навіть за всього бажання спеціалістів бути максимально корисним пацієнту, якщо матеріально база не дозволяє – то неможливо прогресувати в цьому напрямку. Лікарські засоби, які є на цьому етапі в усіх клініках, повинні бути в Україні теж», - переконаний він.


Керівник відділення інтенсивної кардіології Першого медичного центру Тель-Авіва каже, що в Україні зараз багато пацієнтів із посттравматичним синдромом. Леві, який служив військовим лікарем в армії оборони Ізраїлю, що готовий ділитися з колегами і таким досвідом. «Є солдати, які проходили реабілітацію дуже швидко, і це закінчується елементарними днями. А є пацієнти, які можуть вкластись у кілька тижнів, або й місяців. Травматичне тло, яке залишає війна, це процес, що спонтанно не нівелюється. Треба докласти зусиль», - попереджає фахівець. «Ми знаємо, на жаль, в якій ситуації зараз знаходиться Україна, Ізраїль в цій ситуації вже знаходиться 68 років і ізраїльський досвід в даному випадку неоцінений», - додав почесний консул Ізраїлю Олег Вишняков.


Ізраїльських лікарів зацікавив і проект телеканалу 1+1 «Переможці». Для реабілітації наших героїв медики обіцяють усіляку підтримку. «Ми будемо брати участь у цьому проекті. Усе, що буде треба для цього проекту – відправити лікарів, прийняти в Ізраїлі, готувати центри з реабілітації тут – усю потрібну допомогу ми будемо надавати як на державному, так і на міжлікарняному рівнях», - пообіцяв керівник служби міжнародного департаменту Першого медичного центру Тель-Авіва Роман Гольдман. До кінця року до України приїдуть іще 12 ізраїльських медиків, а 30 вітчизняних лікарів пройдуть стажування у Тель-Авіві.