Японські вчені запропонували пробурити земну кору наскрізь - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.67 € 31.29

Японські вчені запропонували пробурити земну кору наскрізь

Вчені з Японії повідомили про плани пробурити всю земну кору і досягти мантії нашої планети

Передбачається, що процес буріння буде вестися в океані, але точне місце ще не вибрано, пише «НВ» з посиланням на «National Geographic». Реалізацією проекту під назвою "відкриття Землі" займається Японське агентство науки і технологій з вивчення морських надр. Буріння буде вестися в океані за допомогою геологорозвідувального судна «Chikyu», оснащеного буровою колоною довжиною 10 000 метрів.На дні океану земна кора набагато тонша
Взяті на 10-кілометровій глибині проби дадуть змогу більше дізнатися про історію Землі, рух древніх континентів і властивості нижньої межі земної кори. Крім того, нові знання можна застосовувати при прогнозуванні землетрусів і розвідки покладів корисних копалин.
Наразі рекордно глибокою є 12-кілометрова Кольська свердловина, закладена в 1970 році у Мурманській області. На дні океану земна кора набагато тонша, і, за розрахунками японських вчених, бур, опускаючись з борту судна, спочатку подолає чотири кілометри від поверхні до дна океану, а потім поглибиться в земну кору на шість кілометрів.
Нещодавно фахівці приступили до фінального відбору найбільш перспективних ділянок для буріння. У короткий список увійшло три точки в Тихому океані: в акваторії Коста-Ріки, Мексики і Гавайських островів.