Меморандум: «Тигрес» не буде збільшувати потужності, а жителі Липин - перешкоджати виробництву іграшок - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.66 € 31.18

Меморандум: «Тигрес» не буде збільшувати потужності, а жителі Липин - перешкоджати виробництву іграшок

Днями відбулося офіційне підписання Меморандуму про співпрацю та взаємне порозуміння між Липинською сільською радою та групою компаній «Тигрес»

Налагодження діалогу між сторонами стало можливим за безпосередньої участі голови обласної державної адміністрації Володимира Гунчика. Нагадаємо, що під час чергового прийому громадян до керівника найвищої виконавчої гілки влади в області звернулися жителі села Липини Луцького району, які виступали проти виробництва пластмаси та пластмасових іграшок ТОВ «Тигрес Люкс» поблизу житлових будинків. Тим паче, що під час будівництва фабрики, передбачалось пошиття м’якої іграшки, але згодом у виробництві почали використовувати пластмасу, що, буцімто, має негативний вплив на здоров’я людей. Окрім того, планувалось збільшення виробництва пластмаси з 1500 до 3600 тон пластмаси на рік.Група компаній «Тигрес» зобов’язались: не збільшувати виробничі потужності по виготовленню елементів з полімерних матеріалів до пластмасової іграшки на території с. Липини Відтак, було дано доручення управлінню екології та природних ресурсів облдержадміністрації перевірити дозвіл ТОВ «Тигрес Люкс» на шкідливі викиди 2012 року. А також протягом 10 днів організувати перевірку щодо дотримання всіх екологічних вимог відповідним підприємством.
Як наслідок, підписано Меморандум про співпрацю та взаємне порозуміння між Липинською сільською радою та групою компаній «Тигрес». Зокрема, у документі зазначено:
– Сторони укладають цей Меморандум з врахуванням висловлених скарг, заяв і пропозицій жителів територіальної громади с.Липини, депутатів сільської ради та інтересів групи компаній «Тигрес» щодо виробництва виробів з пластмаси та намірів здійснити реконструкцію виробничого комплексу корпорації «Тигрес» з добудовою в с. Липини. Віднайдення порозуміння та налагодження діалогу між Сторонами стало можливим за безпосередньої участі Голови Волинської обласної державної адміністрації Гунчика Володимира Петровича.
Згідно з Меморандумом група компаній «Тигрес» зобов’язались: не збільшувати виробничі потужності по виготовленню елементів з полімерних матеріалів до пластмасової іграшки на території с. Липини та розвиток потужностей винести за межі села; надати вільний доступ та сприяння представникам Липинської сільської ради та територіальної громади с. Липини у проведені моніторингу виробництва виробів з пластмаси; побудувати шумопоглинаючу огорожу висотою 4,5 м. від житлової забудови до 30.09.2017 року; сприяти економічному розвитку та розбудові інфраструктури села тощо.
Своєю чергою, Липинська сільська рада, в особі голови Богдана Гусака, зобов’язується не створювати штучних перешкод у діяльності групи компаній «Тигрес» та забезпечити повне сприяння і підтримку у їх розвитку та інше, повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.