Курси НБУ $ 42.17 € 43.32

Астрономи виявили карликову планету, що ховається на краю Сонячної системи

За допомогою телескопа в Атакамі (пустеля в Чилі) вчені знайшли великий астероїд за орбітою Плутона

За попередніми даними, астероїд "DeeDee" робить один оберт навколо Сонця за 1100 років, пише «Обозреватель». Згідно з даними астрономів, розміри "DeeDee" становлять приблизно дві третини розміру карликової планети Церера, найбільшого представника так званого Поясу астероїдів між Марсом і Юпітером. Об'єкт має достатню масу, щоб бути сферичним. Таким чином, "DeeDee" відповідає критеріям, необхідним для того, щоб називатися карликовою планетою, хоча офіційно цей статус небесному тілу ще не дали.



  "DeeDee" відповідає критеріям, необхідним для того, щоб називатися карликовою планетою, хоча офіційно цей статус небесному тілу ще не дали.



"Область далеко за межами Плутона на диво багата планетарними тілами. Деякі з них досить маленькі, але інші мають достатні розміри для того, щоб конкурувати з Плутоном", - сказав провідний дослідник Девід Джердс з Університету штату Мічиган.
Світло від Землі до "DeeDee" йде понад 12 годин. Від Сонця цей астероїд розташований на відстані близько 137 мільярдів кілометрів, або приблизно 92 астрономічні одиниці.
"Ми підрахували, що на цьому об'єкті жахливо холодно - близько 30 градусів Кельвіна, тільки трохи вище абсолютного нуля", - додав Джердс.
Відкриття DeeDee підтверджує, що сучасні технології, нарешті, стали здатні виявляти дуже далекі об'єкти по краях нашої Сонячної системи. Можливо, за допомогою цих технологій вдасться виявити і гіпотетичну "Планету Дев'ять".

Telegram Channel