Взяли шахрайку, яка розводила жителів Рівненщини за схемою «Алло, ваш син у поліції!» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.67 € 31.29

Взяли шахрайку, яка розводила жителів Рівненщини за схемою «Алло, ваш син у поліції!»

Люди віддавали пройдисвітам від трьох – до тридцяти тисяч гривень

Упродовж лютого-березня до правоохоронців обласної поліції Тернопільщини почали надходити звернення від громадян, які стали жертвами шахраїв, повівшись на схему «ваш син у поліції». За «порятунок» родичів тернополяни (а також жителі Рівненської, Житомирської та Київської областей) віддавали від трьох до тридцяти тисяч гривень, повідомляє відділ комунікації поліції Тернопільщини.Один з них уже близько трьох років перебуває в слідчому ізоляторі на Київщині за шахрайства. Його поплічниця – жителька Житомирської області, 1976 року народження.За словами старшого оперуповноваженого управління карного розшуку обласної поліції Івана Заверухи, дурили мешканців обласного центру двоє іногородніх громадян. Один з них уже близько трьох років перебуває в слідчому ізоляторі на Київщині за шахрайства. Його поплічниця – жителька Житомирської області, 1976 року народження. Раніше у поле зору правоохоронців жінка не потрапляла. З організатором «заробітків» познайомилася ще до того, як той потрапив до в'язниці. 


Усім керував чоловік з СІЗО – обирав реґіон з жертвами, скеровував туди напарницю.


До Тернополя жінка приїхала наприкінці лютого. Винайняла під вигаданим прізвищем житло і почала чекати вказівок. Іван Заверуха розповідає, що зловмисник дзвонив з СІЗО на випадково набрані номери стаціонарних телефонів. Потрапляв, як правило, на людей старшого віку, розповідав їм про лихо, яке трапилося з сином, онуком та іншим родичем і одразу пропонував вихід із ситуації.


За звільнення з поліції рідної людини просив гроші. Потерпілі одразу погоджувалися і віддавали усе, що було. Перевірити слова злочинців пенсіонери не могли, оскільки додзвонювач перебував на постійному зв'язку. Навіть зі спільницею спілкувався через телефонну конференцію. 


За «викупом» приїжджала уже напарниця. Зароблені гроші вона переказувала на картку організатора афери або поповнювала його мобільний. Сама жінка отримувала по 200 гривень за кожне вдале шахрайство.


У пастку пройдисвітів потрапив пенсіонер Владислав Клименко. Він віддав невідомим тридцять тисяч гривень.


- Я відключив телевізор і почав засинати, коли пролунав телефонний дзвінок. Чоловік представився слідчим. Сказав, що трапилася біда – мій онук побився з хлопцем, розбив йому голову, череп розтрощив і його забрала швидка. Тому на ліки потрібно зібрати кошти, аби не ускладнювати ситуацію, – пригадує розмову з невідомим потерпілий.


Владислав Клименко каже, що розгубився і був збентежений від почутого. Двадцять тисяч мав дома, а ще 10 довелося знімати з картки. Усю суму передав невідомій жінці, яка приїхала за вказаною адресою. За деякий час зрозумів, що став жертвою шахраїв. В те, що злодіїв знайдуть, а йому повернуть гроші – не вірив.


- Я переконався, що в поліції підготовлені працівники, люди грамотні, віддані своїй справи і толкові. Вони мають бажання допомагати людям. Я в цьому переконався на власному досвіді. У мене така віра з'явилася і я від неї не відступлю і буду з більшою повагою ставитися до поліції. Я зрозумів, що треба більше довіряти поліції.


Правоохоронці Тернополя проведеними слідчо-оперативними заходами вийшли на слід помічниці шахрая. 18 квітня  житомирянку затримали. Вона зізналася у десяти фактах шахрайств на території нашого обласного центру. Сума збитків – близько вісімдесяти тисяч гривень. Жінка перебуває в ізоляторі тимчасового тримання. Їй інкримінують статтю 190 частину 2 ККУ – шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому.


Як стало відомо, Тернопільська область не перша, де залишив свій слід дует шахраїв. Від їхніх рук уже потерпіли жителі Житомирської, Рівненської та Київської областей.