Японські вчені навчилися читати думки - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46
Японські вчені навчилися читати думки

Волинь-нова

Японські вчені навчилися читати думки

Японці зробили пристрій, що допоможе людям з обмеженими здібностями

Дослідники з японського Технологічного університету в Тойохасі розробили пристрій, який за даними електроенцефалограми (ЕЕГ) визначає односкладові слова і окремі цифри, про які думає людина. Система розпізнає японські слова і вгадує цифри з точністю до 90 відсотків, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Naked science.Розробка розрахована на надання допомоги людям з мовними проблемами - їм система допоможе спілкуватися.Гарнітура з електродів приєднується до голови і контролює сигнали головного мозку. Розробка розрахована на надання допомоги людям з мовними проблемами - їм система допоможе спілкуватися.


При визначенні задуманої користувачем цифри від 0 до 9 система продемонструвала точність в 90 відсотків. Крім того, система визначала 18 японських односкладових слів з точністю 61 відсоток.


Вчені планують удосконалити пристрій: скоротити кількість електродів і зробити можливим підключення до смартфонів. Припускають, що в майбутньому система не тільки допоможе людям з обмеженими можливостями, а й стане універсальним комп'ютерним інтерфейсом для здорових людей.


Пристрій буде представлено на міжнародній конференції Interspeech 2017 Швеції в серпні цього року.