У Будапешті тисячі людей вийшли на протести проти уряду Орбана - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.64 € 31.22

У Будапешті тисячі людей вийшли на протести проти уряду Орбана

У гротескний спосіб угорці висловили свою незгоду з діями уряду

В угорській столиці Будапешт тривають масові акції протесту проти політики уряду країни прем'єр-міністра Віктора Орбана. Тисячі людей вийшли 23 квітня на вулиці міста з метою в гротескний спосіб висловити свою незгоду з діями уряду, передає РБК-Україна з посиланням на DW.Демонстранти несуть плакати та вигукують гасла на кшталт "Геть пресу!", "Геть освіту!", "Даєш більше демагогії!".Зазначено, що угорці "вимагають" від уряду подальших обмежень свобод. Демонстранти несуть плакати та вигукують гасла на кшталт "Геть пресу!", "Геть освіту!", "Даєш більше демагогії!". Крім того, вони вимагають від уряду прямого залізничного сполучення з Москвою та Пхеньяном.


Угорські ЗМІ вже встигли охрестити ці виступи як "найдотепнішу демонстрацію Угорщини". Ініціатором такого роду протестів виступила кумедна партія "Двохвосна собака" (MKKP). Керівник цієї політсили оголосив, що участь у демонстраціях узяли "щонайменше 30 мільйонів" людей, коли, за приблизними підрахунками, кількість учасників не перевищувала три тисячі.


Повідомляється, що, попри сатиричний характер акції протесту, багатьох учасників непокоїть дедалі більший наступ на права та свободи, який проводить уряд Орбана. Так само мітингарі критикують близькість угорського прем'єра до російського президента Володимира Путіна.


Нагадаємо, на початку квітня парламент Угорщини ухвалив законопроект, який змінює умови функціонування закордонних вишів у країні. Зокрема зміни передбачають заборону закордонним навчальним закладам видавати угорські дипломи без відповідної міжурядової угоди, а також роблять неможливою роботу ВНЗ, які не мають відділення у своїй країні.