У Чорнобильській зоні з’явиться перша сонячна електростанція - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46

У Чорнобильській зоні з’явиться перша сонячна електростанція

Міністр екології анонсував запуск першої сонячної електростанції в Чорнобильській зоні

Міністр екології Остап Семерак заявив, що влітку в Чорнобильській зоні може розпочати свою роботу перша сонячна електростанція, повідомляє «Новое время».


В інтерв’ю Громадському міністр нагадав, що наприкінці минулого року було оголошено про збір заявок від інвесторів на будівництво сонячних електростанцій у зоні відчуження.


"До 1 березня ми збирали ці заявки і отримали понад 50. Сьогодні проводимо підготовчу роботу щодо старту цих проектів", - розповів Семерак.Перший проект відновлювальної сонячної енергетики на території Чорнобильської зони вже почали реалізовувати.За його словами, потенціал Чорнобильської зони дає можливість реалізувати усі ці заявки.


"Чорнобильська станція мала 4 енергоблоки, а планувалося їх в радянські часи збудувати аж 12. Мережі, які будувалися, були доволі потужними. Я думаю, що ми можемо, при правильній організації роботи забезпечити інтерес всіх інвесторів, які прийшли", — сказав міністр.


За його оцінками, йдеться про виробництво в межах 2,5 тисяч МВт електроенергії.


"Це величина, співрозмірна з двома енергоблоками атомних електростанцій", — додав він.


Також Семерак розповів, що перший проект відновлювальної сонячної енергетики на території Чорнобильської зони вже почали реалізовувати.


"Сьогодні можемо говорити про першу приватну інвестицію у цю зону. Це невеличка сонячна станція, яка вже будується. Це український інвестор", — сказав міністр.


Раніше повідомлялося, що в Україні хочуть побудувати найбільшу сонячну електростанцію за $35 мільйонів.