«Листам щастя» любешівці не вірять - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46

«Листам щастя» любешівці не вірять

«Ні хвилини не сумнівайтеся, сума в 100 000,00 гривень точно і безсумнівно на шляху до Вас! Вітаємо!» — ось так починається послання під назвою «Конфіденційне фінансове досьє», який отримала на початку березня жителька селища Любешів Ірина Боровик. Проте пенсіонерка не піддалася на провокацію шахраїв

Тамара УРЯДОВА


Більше того, жінка була неприємно вражена, що невідома особа, названа в листі як «геніальний нумеролог, спеціаліст із найскладніших випадків» Аманда Кейн, звідкись знає про неї. Треба зазначити, що Ірина Боровик більше сорока років пропрацювала в банківській системі, тож розмірковує так:«Листи щастя» з повідомленням про раптове збагачення від тої ж Аманди Кейн отримували й інші мешканці Любешівського району. Проте люди, зневірені свого часу махінаціями з ваучерами, фінансовими пірамідами, не поспішають вірити в такі байки.— Як колишній працівник банку, розумію, що такі гроші держава просто так не дає, та й не схоже, що їх дарує якийсь меценат. То звідки ж беруться такі кошти, які можна просто так вислати поштою? Тим більше, що саме до цієї жінки-нумеролога я не зверталася.
При зустрічі Ірина Іванівна показала отриманий нею лист із повідомленням про виграш величезної суми – сто тисяч гривень. От тільки аби їх отримати, треба заповнити «Купон прийняття призу» та «Ваучер на Виключно Глобальну допомогу», де вказати всі особисті дані з погодженням на їх використання. А ще потрібно заплатити «за оформлення свого замовлення передплату». Крім того, в листі пропонується оплатити пересилку «великого таємного посилювача бажань, довінора», «унікального грошового помножувача», «неймовірного магічного намиста». А ще необхідно внести кошти за обробку інформації, зробити «скромний внесок» більше ніж на сто гривень. Загалом Ірині Іванівні пропонують заплатити більше двохсот гривень, щоб отримати «виграний супер-приз», тобто 100 тисяч гривень.
Як виявилося, подібні «листи щастя» з повідомленням про раптове збагачення від тої ж Аманди Кейн отримували й інші мешканці Любешівського району. Проте люди, зневірені свого часу махінаціями з ваучерами, фінансовими пірамідами, не поспішають вірити в такі байки.
І приклад із Іриною Боровик – яскраве цьому підтвердження. Однак її турбує інше: звідки «геніальний нумеролог» знає про неї. Хоча в ході бесіди жінка пригадала: в одній із волинських газет вичитала пропозицію від сестер Ріти й Віти, котрі готові надати матеральну допомогу потребуючим, якщо дата їхнього народження складе певне число. Для спортивного інтересу, як каже сама Ірина Боровик, вона надіслала тим жінкам лист із проханням надати їй матеріальну допомогу на 15 тисяч гривень. Це було восени торік. Проте від «Ріти-Віти» жінка так і не дочекалася ні допомоги, ні жодного повідомлення. Натомість цієї весни отримала згаданий «лист щастя» від так званого «нумеролога». Тож жінка вважає, що і ті «сестри», і Аманда Кейн діють спільно в плані ошукування довірливих людей. 
З цього приводу правоохоронці звертаються до людей із застереженням ігнорувати подібні листи та повідомлення про виграш «за оплату». У випадку, якщо людину все ж таки ошукали, терміново звертатися до найближчого відділення поліції чи за телефоном 102.