Локачанка вишила майже сотню ікон - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.67 € 31.29

Локачанка вишила майже сотню ікон

А ще в її колекції чимало пейзажів, натюрмортів та картин на релігійну тематику

Віктор ТВОРОВСЬКИЙ


Днями Світлана Дячук презентувала свої роботи у центральній районній бібліотеці в рамках нещодавно започаткованої там виставкової програми «Фантазії умілих рук».Вишиваючи звичайні картини, отримуєш естетичне задоволення. В іконі ж краса духовна вища за красу зовнішню.Вишивати Світлана Володимирівна почала ще з дитинства, наслідуючи захоплення бабусі й мами. Їхні роботи жінка зберігає як сімейні реліквії.
— У кожного з нас настає такий момент у житті, коли душа прагне чогось прекрасного, — каже вишивальниця. — Вишиваючи звичайні картини, отримуєш естетичне задоволення. В іконі ж краса духовна вища за красу зовнішню. Вдома в кімнаті — великий іконостас: понад шістдесят вишитих ікон. Решту подарувала своїм дітям. Коли в мене чи рідних якісь негаразди — йду до цієї кімнати і молюся, це дуже допомагає.
Серед робіт, представлених на виставці, — ікона Божої Матері «Неопалима купина», «Свята Трійця», «Спас», «Невичерпна чаша», «Богородиця Володимирська» та багато інших. Світлана Дячук вишиває хрестиком, опанувала техніку шиття бісером, зізнається, що дня не минає, аби не брала до рук голки.