У Луцькому ДНЗ №16 – «Добро починається з тебе» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.64 € 31.22
 У Луцькому ДНЗ №16 – «Добро починається з тебе»

Волинь-нова

У Луцькому ДНЗ №16 – «Добро починається з тебе»

«Веселка» проводить благодійний ярмарок, щоб допомогти важкохворій дитині.


Погодили з батьками збирати допомогу на лікування важкохворого хлопчика – Максименка Сергійка. Йому – 3, 6 років, і у нього водянка головного мозку.Лариса ЗАНЮК
Вечірня пора, та ніхто не поспішає додому. Сьогодні дитсадок ярмаркує. У пасхальні дні всі хочуть подарувати іншим якусь приємність, заради Воскреслого Христа. У «Веселці» дарувати радість тому, хто її потребує, намагаються протягом року. Вже двічі проводили тут благодійні концерти, і вдруге зібралися на ярмарок, кошти з якого передадуть на лікування важкохворого хлопчика. Ярмарок розпочали малятка у вишиванках – заспівали про пасхальне чудо. Зазвичай, тут рік розпочинають колядою, і визначають ціль, кому потрібно допомогти. Минулого року кошти збирали для п'ятьох сиріток, тато яких загинув в АТО, перед тим допомагали пораненому бійцеві. Тепер погодили з батьками збирати допомогу на лікування важкохворого хлопчика – Максименка Сергійка. Йому – 3, 6 років, і у нього водянка головного мозку.
– Знаю особисто цю дитину, – розповідає завідувачка ДНЗ №16 Валентина Федорук, – надзвичайно складна ситуація, хлопчик не сидить, не ходить, не говорить, йому потрібна постійна реабілітація, аби хвороба не прогресувала. Батьки мріють в прямому сенсі поставити дитину на ноги. Звісно, ми б у садочку могли витратити зароблені кошти на ремонт, але якщо навіть невеличка сума буде підтримкою такій дитині, то це не порівняти ні з якими ремонтами.
Батьки в кожній групі ставили скриньку і додатково збирали кошти. Таким чином мають 2 тисячі гривень, які докладуть заробленими на ярмарку «Добро починається з тебе». Батьки з дітками підготували сувеніри, випічку, консерви – хто що міг.Якщо закінчилися огірочки-помідорчики, то вам сюди.На ярмарку можна було навіть почаювати зі справжнього самовара."Моя перша покупка" – хвалиться малеча.«А коли починається добро?» – запитує мала непосида.
Ще тоді, коли мама перевіює борошно та висипає гіркою на столі. У домі весело від кружляння маленьких борошнинок, малеча виводить свої каракулі на білому столі, мама ж не сердиться, а веде тиху бесіду, як Бог учив робити добро. Замішує при цьому тісто: «...Спечемо пряників, змастимо пахучим сиропом та посиплемо чарівними прикрасами, продамо на ярмарку – і заробимо гроші на лікування хворому хлопчикові. Як Сергійко буде усміхатися, коли подаруємо йому нову іграшку...»
В кожній родині, що готувалася до ярмарку, була приблизно така бесіда. Так починається добро. "З любов'ю від дітей"  – пише на цьому пакуночку, який збирали дошкільнята в молодшій групі садочка.