У ПАРЄ підтвердили недовіру Аграмунту - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46

У ПАРЄ підтвердили недовіру Аграмунту

У Парламентській асамблеї Ради Європи підтверджують, що президент ПАРЄ Педро Аграмунт не подав заяву про свою відставку, як планувалося, 28 квітня. Як повідомляє 28 квітня прес-служба ПАРЄ, на засіданні бюро організації висловило йому недовіру

Згідно з рішенням, він більше не уповноважений здійснювати офіційні візити, відвідувати зустрічі чи робити заяви як президент від імені асамблеї, повідомляє «Радіо Свобода».


«Президент вирішив не відвідувати сьогодні засідання бюро і не надав листа щодо відставки. Як наслідок, і в контексті регламенту, який не дозволяє звільнити президента, бюро вважало за необхідне піти на цей крок», – заявив Роджер Гейл, старший віце-президент асамблеї, який головував на засіданні бюро.Стандарти і принципи ПАРЄ є більш важливими, ніж будь-який її член, і згуртованість асамблеї має бути збережена.Він додав, що «стандарти і принципи ПАРЄ є більш важливими, ніж будь-який її член, і згуртованість асамблеї має бути збережена».


Раніше про те, що Аграмунт не прийшов на засідання Бюро ПАРЄ і не подав заяву про відставку, повідомив голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв. За його словами, ПАРЄ не має процедури відкликання президента з посади взагалі.


Заяви про необхідність відставки Аграмунта почали лунати після того, як у березні він відвідав Сирію разом із делегацією російських депутатів, де зустрівся з президентом Сирії Башаром Асадом.


Після критики на свою адресу Аграмунт вибачився за поїздку. За даними члена української делегації в ПАРЄ Ірини Геращенко, 28 квітня Аграмунт мав намір добровільно подати у відставку.