Чверть волинян мають хронічні хвороби
За результатами соціологічного опитування населення області, проведеного органами державної статистики, понад половину волинян оцінили стан свого здоров’я як добрий, 39% – як задовільний і кожен одинадцятий – як поганий
Дві третини мешканців області повідомили, що за останні 12 місяців перенесли захворювання. Хронічні хвороби чи проблеми зі здоров’ям мають 26% волинян. Найбільше жителі Волині хворіють на гіпертонію (37%) та серцеві захворювання (14%).
Дві третини мешканців області повідомили, що за останні 12 місяців перенесли захворювання.
Переважно волиняни звертаються в поліклінічні заклади з причини хвороби або проблеми зі здоров’ям, дещо рідше - з метою проходження профілактичного огляду.
ДО РЕЧІ
У Франції вiд серцево-судинних хвороб помирають 330 осіб із 100 тисяч, а у нас - у 4,5 раза більше.
Чому ж усе так сумно? Чому зазнаємо поразки у боротьбі з недугами, з якими навчилася давати собі раду цивілізована Європа? -- Інфаркти, інсульти, гіпертонії... Чому в Україні ці захворювання набули такого розмаху?
- Високий рівень серцево-судинних патологій і смертності від них частково можна пояснити генетичною складовою, - вважає Анатолiй Дорогой, доктор медичних наук, заступник головного лікаря ННЦ «Iнститут кардiологiї iменi М.Д. Стражеска».
У Франції вiд серцево-судинних хвороб помирають 330 осіб із 100 тисяч, а у нас - у 4,5 раза більше.
- Ще століття тому наші предки, не надто розпещені технічним прогресом, перебували у постiйному русi (добували їжу, вирощували врожаї, споруджували житло тощо), їх серце призвичаїлося до постiйних навантажень. Ще у серединi минулого столiття, пригадую, у столицi СРСР фiксували рекорд - 30 iнфарктiв за рiк. Нинi в українських мегаполiсах стiльки серцевих катастроф трапляється впродовж доби. Спосiб життя бiльшостi наших сучасників-українців уже не вимагає великих витрат енергiї i м'язової сили, а за якесь століття серцево-судинна система генетично ще не встигла перебудуватися, вона не може працювати нормально і швидко виснажується. Тому така сумна стастика: 30% померлих від серцево-судинних патологій - це особи до 55 років.
Так, ці патології знайомі і європейцям. У віці поза сорок років французи, англійці, та й наші найближчі сусіди починають відчувати, що серце і судини в них вже слабшають. Але якщо європейці йдуть до лікаря, відчувши перші сигнали організму, то середньостатистичні українці - лише тоді, коли припече.
