У Канаді електрику вироблятиме… тротуар (відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46

У Канаді електрику вироблятиме… тротуар (відео)

У нього буде вмонтовано сонячні батареї

У канадському місті Камлупс встановлять тротуар з сонячних батарей. Покриття буде виробляти 15 000 кВт/г на рік, повідомляє УНІАН з посиланням на Хайтек.


Енергії, яку зможе виробляти тротуар площею 111 кв. м вистачить для забезпечення роботи 40 комп'ютерів по 8 годин в день. В середньому саме стільки електроенергії споживає 1,5 житлових будинки у США за рік.Покриття Solar Compass з 64 міцних сонячних плиток встановлять перед головним входом одного з корпусів університету Томпсон Ріверс.Покриття Solar Compass з 64 міцних сонячних плиток встановлять перед головним входом одного з корпусів університету Томпсон Ріверс. Кожна плитка розміром 1 на 2 м містить 50 сонячних модулів. Для перетворення постійного струму до плитки підключать до 32 мікроінверторів. Покриття витримає вагу людини і, при необхідності, навіть вагу пожежної машини. Прилад прослужить 25-30 років.


Аналогічні проекти вже існують і в США. У жовтні 2016 року стартап Solar Roadways встановив у місті Сендпойнт зразки дорожнього покриття, яке виробляє електрику, а взимку розтоплює сніг і лід.


«Сонячна дорога» також обладнана у французькому місті Турувр-о-Перш. Покриття витримує як легковий транспорт, так і вантажівки.