Курси НБУ $ 26.86 € 31.83
«Добро починається з тебе» у Луцькому ДНЗ №16

Волинь-нова

«Добро починається з тебе» у Луцькому ДНЗ №16

Вечірня пора, та ніхто не поспішає додому. Дитсадок ярмаркує. У пасхальні дні всі хочуть зробити іншим якусь приємність заради Воскреслого Христа. У «Веселці» дарувати радість тому, хто її потребує, намагаються протягом року. Вже двічі проводили тут благодійні концерти і вдруге зібралися на ярмарок, кошти з якого планують передати на лікування важкохворій дитині. Зазвичай у садочку рік розпочинають колядою і визначають того, кому потрібно допомогти. 2016–го гроші збирали для п’ятьох напівсиріт, тато яких загинув в АТО, перед тим — пораненому бійцеві. Тепер погодили з батьками підтримати матеріально родину важкохворого хлопчика — Максименка Сергійка. Йому — 3 роки і 6 місяців, і в нього водянка головного мозку

Лариса ЗАНЮК


—Знаю особисто цю дитину, — розповідає завідувачка ДНЗ №16 Валентина Федорук, — надзвичайно складна ситуація: хлопчик не сидить, не ходить, не говорить, потрібна постійна реабілітація, аби недуга не прогресувала. Батьки мріють у прямому сенсі поставити Сергійка на ноги. Звісно, ми б могли витратити зароблені кошти на потреби садочка, але якщо навіть невеличка сума буде підтримкою такій дитині, то це не порівняти ні з якими ремонтами.Крім того, батьки в кожній групі ставили скриньки і додатково зібрали 2 тисячі гривень.Ярмарок розпочали малятка у вишиванках — заспівали про пасхальне чудо, а музичний гурт вихователів на чолі із завідувачкою щиро по–українськи припрошував купувати і куштувати, не соромитися. Адже на ярмарку всього доволі: і витвори ручної роботи, і випічка запашна, і чай зі справжнього самовара, і кава, бублики, і волинський квас — чого тільки душа забажає. А якщо ненароком у вас закінчились огірочки–помідорчики чи інша консервація, то завбачливі господині наче саме для вас її тримали. До всього й хустинами турецьким торгували, і косметикою. Як кажуть, усім, що продається. Крім того, батьки в кожній групі ставили скриньки і додатково зібрали 2 тисячі гривень. Таким чином на ярмарку «Добро починається з тебе» дружна команда вихователів і батьків заробила понад 10 тисяч гривень.
«…А коли починається добро?» — запитує мала непосида.
Ще тоді, коли перевіюється борошно та висипається гіркою на столі. У домі весело від кружляння маленьких борошнинок, малеча виводить свої каракулі на білому столі, мама ж не сердиться, а веде тиху бесіду, як Бог учив робити добро. Замішує при цьому тісто: «…Спечемо пряників, змастимо пахучим сиропом та посиплемо чарівними прикрасами, продамо смаколики на ярмарку — і зберемо гроші на лікування хворому хлопчикові. Як Сергійко буде усміхатися, коли подаруємо йому нову іграшку…»
У кожній родині, що готувалася до ярмарку, була приблизно така бесіда. Так починається добро.Завідувачка садочка Валентина Федорук на благодійному ярмарку і пісень співала, і смаколики купувала.«Моя перша покупка – бублики», – радіє малеча.