Аж 17 колективів з усього району приїхали вшанувати пам’ять сільського митця
Миколі Олександровичу Буковському із селища Сенкевичівка Горохівського району в неділю виповнилося б 80 років
Леся ВЛАШИНЕЦЬ
Вечір пам’яті, присвячений 80-річчю від Дня народження Миколи Буковського, ініціювали і провели за сприяння районної влади начальник відділу культури райдержадміністрації Діна Колесник, працівники РНД «Просвіта» і БК селища Сенкевичівки.
Я і тоді, коли землею стану,
Любитиму тебе, як і тепер.
Дійство назвали «Народе мій! Для тебе я не вмер!» – рядком із «Заповіту» цього віршаря, самодіяльного композитора, автора збірки пісень, обробок для хорів і вокальних ансамблів «Квітни, Волинь» і збірки гуморесок «Горохівські батирі», музиканта, художника, актора, вчителя, працівника культури. Почесною гостею у залі була дружина митця Віра Федорівна. Своє шанування творчості знаного на Горохівщині діяча культури і освіти висловили голова районної ради Тарас Щерблюк, начальник відділу культури райдержадміністрації Діна Колесник і Сенкевичівський селищний голова Юрій Мазяр.
В один із сонячних життєвих днів Микола Олександрович написав:
…Народе мій! Якщо я в Лету кану,
То знай – для тебе я не вмер,
Я і тоді, коли землею стану,
Любитиму тебе, як і тепер.
Я тихим паростком трави-зілини
З’явлюсь на цей чудовий світ,
Щоб слухать пісню-мову України,
Яку обожнював з дитячих літ.
Багатогранність таланту цього чоловіка була настільки очевидною, що не залишилася непоміченою навіть у стандартній солдатській формі: у Ростовській області командир військової частини на прізвище Шариков періодично нагороджував грамотами сержанта ППО родом із Волині, учасника військового духового оркестру, художника-оформлювача сатиричної газети «Крокодил» Миколу Буковського за активну участь у художній самодіяльності.
Люди кажуть, що вдача Миколи Олександровича віддзеркалювала всі чесноти, якими Бог благословляє людей, посилаючи їх у земне життя. Був душею студентів і викладачів Луцького педагогічного училища, в якому навчався на музичному відділі, вродженим педагогом і другом учнів Сенкевичівської школи-інтернату. Двадцять років працював на посаді директора будинку культури смт Сенкевичівка, де йому аплодували за хист організатора, керівника хору, духового оркестру, драматичного гуртка, актора. У 1979 році його пісню «Дзвіночки» у виконанні вчителів Ірини Левшонюк і Ганни Дериляк, художнього керівника БК Клавдії Липець студія звукозапису «Мелодія» записала на платівку. Акомпанував на баяні автор.
А ще у сенкевичівці знають, що коли виконував на сцені серенади для коханої дружини Віри, букети щастя розцвітали в очах у всіх жінок!
А ще у сенкевичівці знають, що коли виконував на сцені серенади для коханої дружини Віри, букети щастя розцвітали в очах у всіх жінок! Її спогади про доброту і любов чоловіка, батька і дідуся на вечорі пам’яті були зворушливими до сліз.
«…Творив олійними фарбами картини, портрети, ікони, займався чеканкою. Брав участь в обласних і республіканських виставках. У 1991 році в селищі було освячено новозбудований Свято- Юріївський храм. У ньому Микола Олександрович намалював великі ікони Спасителя і Богородиці, разом із іншими майстрами розписував стіни. Візерунки маляра нагадують про нього у ДНЗ «Джерельце», у школі-інтернаті. Роботи живописця є окрасою сімейних колекцій у багатьох країнах світу», – пишалися ведучі вечора завідувач бібліотеки-філії смт Сенкевичівка Інна Голюк і соціальний педагог школи-інтернату Тетяна Бартошук. Було любо слухати і бачити, як дорожать цією скарбницею- спадщиною жителі селища: картини творча еліта селища оформила оригінальною експозицією, нагороди – виставкою, а зі світлин із життєвих стежин пана Миколи, з роздумів Ірини Левшонюк директор районної кіновідеомережі Анатолій Яворський створив фільм.
Вшанувати пам’ять співучого сенкевичівця, пісенний сад якого весняно цвіте ліричними і патріотичними мотивами, приїхали 17 мистецьких колективів Горохівщини.
Усім присутнім на вечорі, кожному учаснику дійства і його організаторам Сенкевичівський селищний голова Юрій Мазяр щиро подякував за гідне вшанування пам’яті Миколи Буковського. На могилу незабутнього земляка юні поклали барвисті весняні квіти.
На фото: учасники художньої самодіяльності селища Сенкевичівки з дружиною митця Вірою Буковською (у центрі), Тарасом Щерблюком, Діною Колесник, Юрієм Мазяром.
Фото Лесі ВЛАШИНЕЦЬ.