СІЛЬСЬКІ ЮВІЛЕЇ: ЧЕРВИЩАМ — 555 ЛІТ - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.95 € 31.99

СІЛЬСЬКІ ЮВІЛЕЇ: ЧЕРВИЩАМ — 555 ЛІТ

Минуло 555 років від дня першої писемної згадки про село Червище Камінь-Каширського району, від якого утворилися нинішні Старі Червища, Нові Червища, Рудка-Червинська та Тоболи....

Минуло 555 років від дня першої писемної згадки про село Червище Камінь-Каширського району, від якого утворилися нинішні Старі Червища, Нові Червища, Рудка-Червинська та Тоболи. Поселення червищан древніше, ніж, скажімо, сусідні Любешів чи Маневичі.
Святкове дійство з урочистої нагоди відбулося на пагорбі поблизу Новочервинського лісництва Маневицького держлісгоспу, на якому знаходяться землі місцевого фермера Івана Балика. Зібралось чимало селян з усієї округи. Ведучим на урочистості був Дем’ян Міщук, який є членом організованого в обласному центрі Червищенського земляцтва. Тепло привітали присутніх зі святом їх земляк, доктор філологічних наук, професор ВДУ імені Лесі Українки Віктор Давидюк, тоболівський та новочервищенський сільські голови Костянтин Борбіч і Раїса Яцук та інші. Отець Сергій з Луцького Свято-Троїцького собору УПЦ Київського патріархату разом з хором церкви Іоанна Предтечі села Нові Червища відправив службу за упокій тих червищан, які відійшли у потойбічний світ.
Прибув на свято і Волинський народний хор, в якому, до речі, теж є вихідці з Червищ. Він порадував присутніх чудовими піснями та іскрометними танцями, повідомляє власний кореспондент «Волині» Іван Капітула.