Українська сторона наполягатиме, аби 24 травня в Мінську назвали дату звільнення заручників і їхній список
Про це заявила представник нашої держави в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко
Україна наполягає на тому, щоб 24 травня під час наступної зустрічі ТКГ в Мінську було визначено остаточну дату звільнення заручників і остаточний список осіб, яких може бути звільнено.
Про це заявила представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко в ефірі каналу «112 Україна» з Німеччини, повідомляє Українська правда.
Має бути вже поставлена крапка в цьому питанні, де хтось намагається відтягувати час, і ми маємо вийти на остаточну дату звільнення заручників і на остаточний список.
«Ми наполягаємо на тому, що 24 травня під час наступної зустрічі в Мінську має бути вже поставлена крапка в цьому питанні, де хтось намагається відтягувати час, і ми маємо вийти на остаточну дату звільнення заручників і на остаточний список», – сказала вона.
За словами Геращенко, Україна також вважає, що виконання гуманітарного блоку Мінських угод значно сприятиме і переходу до політичного блоку.
«Але на сьогодні, поки щодня стріляють, поки щодня порушується режим тиші, поки є загиблі серед військових і серед цивільного населення, ключовими є безпека і гуманітарний аспект», – зазначила вона.
Крім того, Україна наполягає на тому, що СММ ОБСЄ має працювати на всій окупованій території України.
«Вона має бути допущена до неконтрольованої частини україно-російського кордону для забезпечення моніторингу виконання Мінських угод в безпековій частині», – сказала Геращенко.
Політик також назвала неприпустимими факти перешкоджання роботі Місії в ОРДЛО.