Курси НБУ $ 41.61 € 43.82
Завтра храмуватимуть не лише в Луцьку – а ще й у Маневичах, Липинах, Тростянці…

Волинь-нова

Завтра храмуватимуть не лише в Луцьку – а ще й у Маневичах, Липинах, Тростянці…

Ціла низка волинських церков відзначатиме завтра храмове свято  

Цього дня храмове свято починає відзначати кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку (а кульмінацією празника є Патріарша Літургія в День Святого Духа). У неділю Божественна Літургія розпочнеться о 10.00, а 5 червня, у понеділок, – о 9.00, повідомляє Волинська єпархія Київського Патріархату.


Відправи пройдуть і в інших церквах єпархії, але особливо урочистими вони будуть там, де престольні празники: у Маневичах, селах Липини Луцького районного деканату, Тростянець, Сильно Ківерецького, Вербки, Уховецьк Ковельського районного та Мислині Горохівського благочиння.



Свято Трійці – одне з найшанованіших у Православній Церкві, входить до дванадцяти великих; не в числі, завжди на п’ятдесятий день після Воскресіння Христового, тому й має ще одну назву – П’ятидесятниця.



Свято Трійці – одне з найшанованіших у Православній Церкві, входить до дванадцяти великих; не в числі, завжди на п’ятдесятий день після Воскресіння Христового, тому й має ще одну назву – П’ятидесятниця. Празник має не три, як багато хто вважає, а два дні (другий – Духів день), проте в нього є чотири дні попразниччя, в суботу ж – Віддання свята П’ятидесятниці.


З одного боку, православні християни знають, що цього дня йдеться про сходження Святого Духа на апостолів, що потрібно бути в храмі, що освячується зелень. З іншого боку, далеко не всі віруючі усвідомлюють, як це торжество стосується їх особисто. День Святої Трійці, або П’ятидесятниця, – то зішестя Святого Духа на апостолів і водночас день народження Церкви.


Крім того, дуже цікаво, що свято Трійці поєднує дохристиянську традицію прикрашати зеленню храми й домівки (тому й назва – Зелені свята) і християнську – прославлення Живого Бога, Який дає життя і людині, й природі.

Telegram Channel